A magyar lakosság 18 és 65 év közötti aktív tagjait kérdezte a lakberendezési vállalat arról, hogy miként viszonyulnak a lakásban fellelhető tárgyakhoz, a kupihoz és milyen tárolási szokásaik vannak.
Az otthonunk nem csupán bútorokból áll. Könyvek, képek, iratok, elektronikai eszközök, dekorációs elemek, emléktárgyak vesznek minket körül, melyekkel képesek vagyunk belevinni azt a pluszt, melytől a sajátunknak érezhetjük, melyekkel élhető teret hozhatunk létre. A megkérdezettek egyharmada gyűjti, és látható helyen ki is állítja a személyes tárgyait, másik egyharmaduk azonban igyekszik ezek számát a minimálisra csökkenteni otthonában. Ők azok, akik a letisztultságot részesítik előnyben, hiszen a magyar háztartások közel 40 százalékában nincs elég hely ezek tárolására, és így könnyedén a rendetlenség érzetét kelthetik.
Abban az esetben, ha minden, nem mindennap használatban lévő tárgynak lenne megfelelő helye – lehetőleg zárt doboz, egy szép könyvespolc, egy bájos vitrin –, máris megszűnne a kupihatás. Erre azonban vagy nincs elég hely, vagy a kreativitás hiányzik, mellyel megteremthető lenne.
Sok olyan tárgyat őrzünk, melyeknek inkább a szemetesben lenne a helyük. A lomos fiók szinte minden magyar otthonban fellelhető, ahol a letört kilincstől kezdve, a használt buszjegyig gyakorlatilag minden megtalálható. Sokszor a táskánkat, zsebeinket ürítjük bele, melyek aztán szépen átvándorolnak a lakás többi pontjára is.
A nem megfelelő tárolás a takarítást, a lakás tisztántartását is komolyan befolyásolja. A megkérdezettek több mint fele úgy véli, ha mindennek lenne helye, rendezettebb lehetne az otthonuk. Ám nem csupán emiatt lehet otthon kupi. A legtöbben az eldobott zsebkendőket és szanaszét heverő ruhadarabokat, valamint a kinyitott, majd a kanapén, fotelben otthagyott chipses zacskókat említették.
A rendetlenség következtében elsősorban düh, frusztráció és csalódottság érzése tölti el az embereket, ezek pedig igen negatívan hathatnak a családi-, valamint a párkapcsolatokra.
Kutatások szerint minden harmadik házasság az egyik fél rendetlensége miatt megy tönkre. A társadalom a férfiakkal szemben toleránsabb, ha az otthoni teendők elvégzéséről van szó. Még mindig sokak fejében él az a tévhit, hogy csupán a pár egyik fele – aki általában a nő – kell, hogy feleljen az otthon tisztaságáért és rendezettségért. Sokan esnek továbbá abba a csapdába, hogy a kapcsolat elején még elfogadják partnerük rendetlenségét – eldobált zoknik, mosogató mellé tett tányérok, a takarítási készség részleges vagy abszolút hiánya –, ám ahogy telnek az évek, ezek egyre több konfliktust eredményeznek.
Így mentheted meg a házasságodat; nézzetek együtt filmet!
A filmek nem csupán könnyed szórakozást ígérhetnek, általuk számos fontos kérdés feltehető és megválaszolható, akár a saját házasságodon belül is. Nem minden romantikus vígjáték csöpög a nyáltól, hogy a lényeg kivehetetlen legyen, és nem minden dráma közben érzel gyomorgörcsöt 120 percen át. Házi párterápia otthon, a tévé előtt ülve.
Elmondható tehát, hogy a magyarok többsége vágyik a rendre és a tisztaságra az otthonában, többségük látja is, hogy mi lenne az ehhez vezető legjobb megoldás, a tárolás azonban még mindig sokuk számára jelent problémát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.