Míg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) állásfoglalása szerint a szülések 12 százalékánál lenne elfogadható a császármetszés, addig például hazánkban ez a szám meghaladja a 30 százalékot. Ez azt jelenti, hogy minden harmadik anya hasán ott lesz élete végégig az a bizonyos heg. Természetesen sok esetben ez az eljárás elkerülhetetlen, és e nélkül a szülő nő és/vagy a baba élete veszélybe kerülhetne, de bizony a császármetszések arányában az orvosok és maguk a szülők döntése is közrejátszik. Ez azonban mit sem számít, ha a vágás már megtörtént, amiből minden anya szeretne a lehető leghamarabb felépülni.
A szülés elhallgatott oldala, avagy dolgok, amikről nem beszél senki
Kezdjük ott, hogy a filmekkel ellentétben a szülés nem abból áll, hogy elfolyik a magzatvíz, berohansz a kórházba, majd pár pillanattal később megszületik a kisbabád, és egyből kisimult arccal öleled magadhoz az egyszemélyes szobádban, mindezt csupa kedves és odafigyelő orvos és nővérke óvó „ölelésében”. Nem, a szülés önmagában véve egy trauma, egy krízispont. A legnagyobb sokk akkor éri az anyát, amikor rádöbben, hogy mennyi mindent hallgattak el előle, lehet, hogy nem véletlenül! Olvasd tovább!
Vigyázz magadra és gyógyulj fel minél előbb a császármetszésből
A császármetszés helyének kezelése
A császármetszés hege – plasztikai beavatkozás és tetoválás nélkül – életed végégi látszani fog, de ezt még véletlenül se szégyelld! A bikinivonal mentén végzett bemetszést csak a párod fogja látni – őt pedig egészen biztosan büszkeséggel tölti majd el, hogy milyen erős nő vagy! Számodra pedig gyermeked születésének örök emléke marad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.