De mik ezek a szükséges változtatások?
Túlsúly
A túlsúly ugyancsak megzavarja a hormonrendszer működését, s így megnehezítheti a fogantatást. Akiken ugyanis a zsírréteg meghalad egy bizonyos szintet, azoknál fennáll az ösztrogéndominancia problémája, amely szintén nem kedvez a babaprojetnek. Illetve a magas BMI eleve jelezhet olyan betegségeket - mint a pajzsmirigyzavar, a PCOS vagy az IR -, amelyeket kezelni szükséges, ha valaki családalapításban gondolkodik.
Dohányzás
A dohányzás általánosságban is egészségtelen, ám a gyermekre vágyó pároknak hatványozottan ügyelniük kell arra, hogy mind az aktív, mind a passzív dohányzást kerüljék. A nők aktív dohányzása kifejezetten rontja a fogantatás esélyeit, de a férfiak dohányzása is befolyásolja a gyermekáldást, náluk ugyanis a spermium minősége és mennyisége csökkenhet a cigarettázás miatt.
Tanácsok a nők fogamzóképességének növeléséhez
Tanácsok a férfiaknak
Manapság a családalapítás nem is olyan egyszerű feladat, hiszen a világon minden 7. párnál problémát jelent a fogantatás. Ezekben az esetekben 35%-ban a pár női tagja nem képes teherbe esni illetve nagyjából ugyan ilyen arányban a pár férfi tagja nem képes gyermeket nemzeni, 20%-ban mindkét fél küzd valamilyen problémával, a maradék 10%-ban pedig nem lehet tudni a meddőség okát. Némi odafigyeléssel és kisebb változtatásokkal azonban sok olyan tényező kiküszöbölhető, amely rontja a családalapítás esélyeit, így érdemes első körben ezekkel próbálkozni, s ha 1 év elteltével még mindig nem jön a baba, akkor szakember segítségét kérni a gyermekáldáshoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.