A gránátalma talán nem az első gyümölcs, ami után a piacon nyúlunk, és nem is található meg feltétlenül napi szinten az ételeink között, sokan idegenkednek tőle. Mégis érdemes fontolóra venni a rendszeres fogyasztását, ugyanis nagyon egészséges és finom is.
Az egyik legerősebb antioxidáns
Bár a gránátalmáról régóta lehet tudni, hogy antioxidáns, a 2000-es években kutatásokkal ezt meg is erősítették, és arra jutottak, sokkal erősebb, mint azok az élelmiszerek (például a zöld tea, áfonya) amelyeket korábban ebbe a kategóriába soroltak. A gránátalma egyébként többféle antioxidánst is tartalmaz, az egyik ezek közül az ellagsav, ami jellemzően bogyós gyümölcsökben és magokban fordul még elő.
Az antioxidánsok egyrészt a daganatok kialakulásában felelős szabad gyökök ellen hatnak, másrészt segít bőrünk szépségének és feszességének a megőrzésében.
Vitaminbomba
A gránátalma B-, C-, E- és K- vitaminokat tartalmaz. A K-vitamin a véralvadást segíti, és nagyon fontos a D-vitamin hasznosulása szempontjából is, továbbá a máj méregtelenítő funkcióját is támogatja. A B-vitaminok közül leginkább folsav található benne, ami különösen kismamák számára elengetethetlen. A C- és E- vitaminokban is bővelkedik, amelyek köztudottan javítják az immunredszer működését, amire napjainkban a koronavírus-járvány ideje alatt nagy szükségünk van.
Az érrendszert is támogatja
Megelőzésként használható magas vérnyomás és érelmeszesedés ellen, csökkenti az LDL koleszterin szintjét a szervezetben, jó hatással van a bélrendszerre és az anyagcserére.
Diétában is kiváló
A gránátalma magjaiban 100 grammonként 105 kalóriát találunk, ami talán nem tűnik kevésnek. Összetett szénhidrátjai azonban támogatják a diétát, jól hasznosulnak a szervezetben. Mint a legtöbb gyümölcs, a gránátalma is nagyon kevés zsírt tartalmaz, 100 grammonként mindössze 0,5 grammot, a fehérjetartalma viszont a gyümölcsök között elég magasnak számít, magjait darabonként 1,5 gramm fehérjét tartalmaznak
Tudtad?
A gránátalma a háborús években használt kézigránátról kapta a nevét, mert a terméshéj a kiszáradás miatt, hónapokkal az érés után hirtelen felreped, robbanásszerűen szórva szét a magokat.
Már az ókorban is ismerték, és a Biblia is többször említi a gránátalmát. Az ókori egyiptomiak a jólét szimbólumának tartották, a görögök halotti gyümölcsként tekintettek rá. A belsejében lévő rengeteg magnak köszönhetően termékenységi jelképként is számon tartják.
Az egészségre gyakorolt hatásai mellett a gránátalma a szépségápolásban is kiemelkedő szerephez jut.
Hidratálja a száraz bőrt
A gránátalma elfogyasztva is javítja a hidratációt, a bőrgyógyászat-kozmetológia külsődlegesen, gránátalmaolaj használatát javasolja, ez ugyanis elősegíti a legfelső bőrréteg regenerációját.
Csökkenti az aknés gyulladást
Pattanás a bőrünkön akkor alakul ki, amikor a bőr faggyúmirigyei baktériummal fertőződnek. Ennek megtörténtekor a szervezet fehérvérsejteket küld az érintett területre, és gyulladást idéz elő. A gránátalma antioxidánsai segítenek a gyulladás csökkentésében, ezért is érdemes azoknak fogyasztaniuk, akik hajlamosak az aknéra.
A gránátalmától sokan a pucolása miatt ódzkodnak. Mutatjuk a legegyszerűbb módját!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.