Szívszorító oka van annak, hogy II. Erzsébet királynőt már nem szólítják Lilibetnek

II. Ezsébetet gyerekkora óta Lilibetnek nevezték, először az édesapja, majd férje, Fülöp herceg hívta így. IV. György király többször ezt mondta lányairól: "Lilibet a büszkeségem, Margaret az örömöm."
Fülöp herceg volt az utolsó, aki a királynőt Lilibetnek szólította. Az uralkodó pedig valószínűleg tavaly, férje halálakor használta utoljára ezt a nevet, amikor Fülöp temetése után egy kézzel írott levelet hagyott a síron. Ezt Lilibetként írta alá.
A királynőnek egyébként több beceneve is volt már, de a legcukibb minden bizonnyal az, ahogy Vilmos herceg gyerekei hívják: György, Sarolta és a kis Lajos a "Gan-gan" nevet adta neki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.