Jól tudom, hogy hivatásod szerint is sporttal foglalkozol?
Részben igen. 2014-ben szereztem meg a diplomám a Pécsi Tudományegyetemen sportszervező szakán. Az egyetem alatt elvégeztem egy aerobiksportedzői képzést és Kangoo Jumps oktatói tanfolyamot, majd Kangoo-órákat kezdtem el tartani felnőtteknek és gyerekeknek. 2014 szeptemberében Angliába költöztünk, és itt is folytattam a Kangoo-edzéseket, majd amikor szóba került a babatervezés, abbahagytam. Hamarosan visszaköltözünk Magyarországra, hogy a babánk ott szülessen. A terv szerint aztán szeptemberben szeretnék újra Kangoo edzéseket tartani, először gyerekeknek, majd később, ahogy a fizikumom engedi, felnőtteknek is.
Mióta tudod, hogy kisbabát vársz, hogyan alakítottad át az edzéseidet?
Amikor felmerült, hogy babát szeretnénk, kb. fél évvel előtte abbahagytam a Kangoo-edzéseket, és konditerembe kezdtem el járni. Futópadon futottam, többnyire saját testsúlyos gyakorlatokat végeztem, de néha súlyzós edzéseket is csináltam. Amikor megtudtam, hogy babát várunk, visszavettem az edzések intenzitásából, abbahagytam a futást, a szökdeléssel járó feladatokat. Az első három hónapban elég fáradékony voltam, így csak nagyon könnyített feladatokat végeztem. Majd a második trimeszterben már sokkal több energiám lett.
Most a 30. hétben vagy. Meddig folytatod az edzéseket?
Amíg jólesik és az orvosom is engedi. Vele folyamatosan konzultálok erről is.
Van olyan időszak, amikor kifejezetten tiltott a nagyobb erőkifejtés?
Sok helyen próbáltam utánanézni, hogy a terhesség alatt milyen mozgás ajánlott, és mi kerülendő. Volt, hogy teljesen ellentétes dolgokat írtak a témával kapcsolatban. Én úgy gondolom, az első három hónapban, amikor a beágyazódás időszaka van, nem ajánlott a nagyobb erőkifejtés, a megterhelő gyakorlatok végzése. De olyan is van, akinek egyáltalán nem esik jól a testedzés a teljes várandósság alatt, akkor szerintem nem is kell erőltetni.
Manapság több személyi edző is felháborodást keltett az interneten, mert a terhességük legvégéig végeztek olyan gyakorlatokat, ami egy átlagembernek már igencsak túlzásnak tűnt. Te mit gondolsz erről?
Szerintem, ha valaki aktívan sportolt a terhessége előtt, nem kell komolyabban visszavennie a tempóból, ha jólesik neki, és az orvosa is engedélyezi az edzéseket, folytathatja. Én személy szerint visszavettem a gyakorlatok intenzitásából, de nem botránkozom meg rajta, ha valaki ugyanolyan erőbedobással edz, mint előtte.
41 hetes terhesen kiakasztotta az internetet a fitneszőrült
Sara Wiss stockholmi személyi edző az Instagramon osztotta meg azt a videót, amin 41 hetes terhesen, vagyis a szülés előtti napokban végez meglepő gyakorlatokat. Olvasd el a Life.hu cikkét!Mit ajánlasz azoknak, akik a várandósságuk előtt nem edzettek rendszeresen, most mégis elkezdenének mozogni?
Soha nem késő elkezdeni. Javaslom nekik, hogy nagyobb sétával kezdjék, amit végezhetnek akár a szabadban vagy teremben, futópadon is. Ha otthon szeretnének mozogni, rengeteg kismamavideót lehet találni a YouTube-on, és lehet választani kimondottan kezdőknek valót is. Ajánlom a pulzusmérő óra használatát a mozgás során, hogy végig figyelemmel tudják kísérni a szívritmusunkat, így ha kell, időben csökkenteni lehet a tempót. A hasizomgyakorlatokat terhesen természetesen kerülni kell.
A táplálkozásodban változtattál valamit, mióta kisbabát vársz?
Igyekszem odafigyelni a táplálkozásomra, mint a babavárás előtt, sok zöldséget és gyümölcsöt eszem. Egy marék diót, mandulát vagy valamilyen olajos magott beiktattam a napi menübe snacknek a baba fejlődése érdekében. De ha megkívánok egy csokis fánkot, most annak sem állok ellen. (nevet)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.