Azt érdemes leszögezni az elején, hogy a maszkok hordása nem feltétlenül az egyén védelmét szolgálják, tehát az egyszerű sebészi vagy szövetmaszkok csak csökkentik az esélyét annak, hogy a viselőjük megfertőződjön, de meggátolni teljes biztonsággal nem tudják. A lényegük inkább abban rejlik, hogy magunktól és az esetlegesen általunk hordozott betegségtől óvják meg a környezetünket. Ebből következik viszont, hogy
ha mindenki felveszi a maszkot, azzal megvalósul a kollektív védelem,
hiszen az én maszkom téged véd, a te maszkod pedig engem.
A maszkviselés előnyeiről részletesebben egy másik cikkben lehet olvasni, de most lássuk, vajon melyek a leginkább hangoztatott ellenérvek?
Minek viselni, ha úgy sem véd meg a fertőzéstől, ráadásul hamis biztonságérzettel kecsegtet?
Minek viselni, hiszen aki nem szokott hozzá annak zavaró, ezért többször nyúl az arcához növelve ezzel a fertőzés veszélyét?
Minek viselni, amikor így is kevés van belőle, s ami van, az jobban kell az egészségügyi dolgozóknak?
Persze biztosan sok érv felhozható még a maszkok hordása ellen, de mindig érdemes egyrészt tájékozódni a források hitelességéről, másrészt pedig mérlegelni, mert meglehet, hogy 3 megdönthetetlen érv szól valami ellen, de ha mellette 13 nyomós indokot lehet felsorakoztatni, akkor az a 3 ellenérv mit sem ér...
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.