Az Amerikai Orvosi Szövetség folyóirata egy több mint egymillió felnőtt betegen végzett kutatást ismertet. A felmérés két évet ölel fel, amelyben a betegeken végzett műtétek kimenetelét vizsgálták.
Az elemzés kimutatta, hogy a műtét után 90 nappal a férfi sebész által operált betegek 13,9 százaléka tapasztalt „kedvezőtlen posztoperatív kimeneteleket", az egészségügyi intézménybe való visszakerülést vagy a műtét utáni szövődményeket, míg a női sebészek által operáltaknak csak12,5 százalékánál jelentkeztek nemkívánatos tünetek.
Az ontariói tanulmány a halálozási arányokat is összehasonlította: a műtét után 12 hónappal a férfi sebész által operált betegek 2,4 százaléka halt meg a műtétet követő egy éven belül, szemben a női sebészek betegeinek 1,6 százalékával.
Dr. Christopher Wallis, a Torontói Egyetem és a Sinai-hegy urológiai onkológusa, a tanulmány társszerzője a The Guardiannek elmondta : „Férfi sebészként úgy gondolom, hogy ezek az adatok arra késztetnek engem és kollégáimat, hogy megálljunk és elgondolkodjunk..."
A tanulmány azt is megállapította, hogy azok a női sebészek, akik lassabban operáltak, kisebb valószínűséggel váltottak át a laparoszkópos műtétről a nyílt műtétre, és betegeik rövidebb ideig tartózkodtak a kórházban az utógondozást követően. Dr. My Blohm, a stockholmi Karolinska Institute munkatársa, a svéd tanulmány társszerzője szerint az eredmények arra engednek következtetni, hogy a műtéti technika és a kockázatvállalási magatartás magyarázatot adhat a műtéti eredményekben megfigyelt nemi különbségekre.
„Bizonyos országokban az az általános vélekedés, hogy a férfi sebészek jobbak, mint a női sebészek. Érdekes módon a legtöbb korábban publikált tanulmány is azt mutatja, hogy a női sebészek legalább olyan jók, mint a férfi sebészek, vagy még valamivel jobbak is"
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.