Hozzávalók:
Elkészítése:
A hajdinát és a quinoát a csomagoláson jelzett ideig főzzük készre. Rakd egy nagy tálba és hagy kihülni. Közben vágd össze a feta sajtot kisebb kockákra, vagy ha túl lágy, egyszerűen morzsold bele. A gabonákat attól függően kell sózni, hogy mennyi fetát teszel hozzá, hiszen a sajt maga is már kellemesen sós ízt ad. A szárított paradicsomokat is vágd fel, a kesut pedig törd meg, hogy kisebb-nagyobb darabok is legyenek benne. Mehet rá egy fél citrom leve is, és néhány marék rukkola. Fogyasztás előtt érdemes egy kicsit állni hagyni, hogy összeérjenek az ízek. Ha van időd pihentetni, akkor a kesut csak a tálalás előtt keverd hozzá, így nem fog megpuhulni.
Miért hajdina és quinoa?
Hajdina: Nemcsak köretként, de akár a levesbe tészta helyett is lehet használni, ráadásul lisztet is készítenek belőle, ami például palacsintához nagyon jól passzol. Kiemelkedően magas élelmirost-tartalma miatt jótákony hat az anyagcserére, az emésztésre. Értékes vitaminforrás is, különösen a B-vitamin tartalma magas. Antioxidáns hatású, csökkenti a koleszterinszintet és a vérnyomást is
Quinoa: Dél-Amerikából származik, már az inkák is előszeretettel fogyasztották. Azért emelkedik ki a gabonák sorából, mert nagyon magas a fehérjetartalma. A jó fajta szénhidrátok közé tartozik, mivel lassú felszívódású, ahogy a hajdina, ez sem tartalmaz glutént. Természetesen rostban is gazdag, ráadásul a quinoa tartalmazza a gabonák közül a legtöbb ásványi anyagot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.