A 35-40 éves korban lévő nők gyakran megfontoltabbak, türelmesebbek, bölcsebbek fiatalabb társaiknál, az egzisztenciájuk is vélhetően erősebb, tehát biztosabb lábon várhatják a gyermekáldást.
Egy tanulmány szerint például a későbbi korban szült nők jobb verbális memóriával rendelkeznek, gondolkodásuk frissessége tovább fennmarad. Ez pedig nem másnak, mint az ösztrogén és a progeszteron hormonoknak köszönhető, melyek többek között az agyi működésért és az agyszövet fejlődéséért is felelnek.
A késői gyerekvállalás kockázatai
Az évek múlásával a női termékenység szintje csökken, ami 32 éves kor után jelentősebb mértéket ölt. Épp ezért lehet, közel a 40-hez sokkal nehezebb és körülményesebb a fogamzás folyamata. Egy évekig tartó termékenységi kezelés – a közös cél okán – akár meg is erősítheti a kapcsolatot, de ugyanekkora az esélye annak is, hogy épp emiatt megy tönkre.
A vetélés kockázata az életkorral párhuzamosan nő, 45 éves kor után pedig az esélye akár az 50 százalékot is meghaladhatja. Természetesen nem csak az életkor befolyásolja a terhesség megmaradását, de az életkorral kapcsolatos változások komoly hatással lehetnek rá.
A 35 éves kor felett szülő nőknél kétszer nagyobb az esélye a későbbi csontritkulás kialakulásának. Esetükben ezért különös figyelmet kell fordítani csontjaik védelmére a terhesség alatt.
Az alacsonyabb születési súly és a koraszülés kockázata is jelentősen megnő az anya életkorával.
A terhességi cukorbetegség a legtöbb esetben az inzulin elégtelen mennyisége miatt alakul ki. A 40 év feletti terhes nők esetében ennek kialakulásának kockázata egy tanulmány szerint 74%-kal nő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.