A WHO 2030-ra a major depresszió társadalmi-gazdasági terheinek jelentős emelkedését prognosztizálja -írja a Blikk.
Ami a legrosszabb, hogy a koronavírus miatti intézkedések ezt az előrejelzést is felülírhatják, hiszen a közeljövőben feltehetőleg sokkal gyorsabban növekszik majd a depressziós betegek száma. A betegség csak akkor gyógyítható, ha a depressziótól szenvedő személy segítséget kér, más esetben akár öngyilkosság is bekövetkezhet.
A major depresszió a mentális zavarok közé tartozik, amely a gyermekek 1-2, a serdülők 4-8, míg a felnőttek 15%-át érinti élete során, a pandémia azonban nem csak megnehezíti, de súlyosbítja is a depresszióra hajlamos emberek életét.
„Jelenleg a pszichiátria is részt vesz a Covid-19 betegek ellátásában.
A pandémia hosszú távú társadalmi hatása ma még teljességében megbecsülhetetlen, de folynak nemzetközi és hazai vizsgálatok is arra vonatkozóan, milyen hatással van a világjárvány a mentális betegségekre. Az eddigi vizsgálatokból úgy tűnik, hogy fel kell készülnünk a megnövekedett számú pszichiátriai, azon belül is major depressziós beteg ellátására"
– hangsúlyozta Prof. Dr. Balázs Judit, a Magyar Pszichiátriai Társaság elnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.