Tény, hogy a tér optimális kihasználása milliókat jelenthet egy-egy eladásnál, ezért az alaptrükkökkel nekünk is érdemes tisztában lennünk. Az ingatlanszakemberek szerint az emberek többsége nem látja, hogy mi fér el egy helyiségben, és mi nem, sokszor kisebbnek gondolják a szobákat a valóságosnál, ezért lehetőleg ne üres lakást mutassunk az érdeklődőknek. Érzékeltessük, hogy a hálóban mekkora helyet foglal el egy (szépen megágyazott) franciaágy, milyen kisasztal fér el mellette, illetve, hogy a nappaliban miként mutat a kanapé mellett az étkezőasztal (virággal).
Szellős, jól átlátható legyen a tér, vagyis minden felesleges, zavaró, zsúfoltságérzetet keltő elemet tüntessünk el az eladásra váró otthonból. Fontos, hogy pakoljunk el a konyhapultról, étkezőasztalról, az esetleges „rumlipolcról". Nem árt, ha egy-két látványos elemet csempészünk az enteriőrbe, és törekedjünk harmonikus légkör kialakítására. Egy-két karakteres díszpárna vagy ágytakaró is sokat javít az összképen. Válasszunk olyan színeket, amelyek a hirdetési fotókon is jól mutatnak, és megmaradnak a vevő emlékezetében.
Az álló- és kislámpák hangulatossá varázsolják a helyiségeket még napközben is, így hasznos beruházás egy-két olcsó világítótest – ezeket később az új otthonunkba magunkkal vihetjük. Egy tisztasági festés eredményeként látványosan jobbnak tűnik a lakás állapota. Aki azonban mégsem költ tisztasági festésre, a koszos falrészeket és a beázások nyomát feltétlenül tüntesse el. A burkolatok felújításával viszont ne bajlódjunk! A jó állapotban lévő gépészet és a beépített bútorok azonban többnyire megtérülnek, hiszen a vevő megfizeti az árukat, ha ott maradnak.
Ha van kisállatunk, időben szabaduljunk meg a kellemetlen szagoktól, használjunk egy diszkrét illatosítót, vagy egyszerűen főzzünk kávét vagy süssünk sütit, amelynek az illata rögtön barátságossá varázsolja az otthont. És végül, de nem utolsósorban: gondoljunk az első benyomásra! Egyáltalán nem udvariatlanság, ha megkérjük a szomszédokat, hogy az ajtó elől tüntessék el a kidobásra váró szemeteszsákokat vagy a napok óta ott száradó sáros gumicsizmákat.
Minden esetben lényeges az energetikai besorolás, a lakás „zöldkártyája"; a minősítést a szigetelés, a fűtés és a nyílászárók alapján határozzák meg. E nélkül egy lakást ma már egyáltalán nem lehet eladni. A besorolás a JJ jelzésű legalacsonyabb kategóriával kezdődik, a legjobb pedig az AA++. Az energiahatékonysági mutatók jelentősen befolyásolják az ingatlan árát, hiszen, ha a fűtés korszerű, a nyílászárók újak és a szigetelés is megfelelő, akkor értelemszerűen alacsonyabbak a havi költségek, illetve biztosított az ingatlan időtállósága, értéke. A tanúsítványt az eladó csak az adásvételi szerződés megkötésénél köteles felmutatni, de az alaposabb érdeklődők olykor már az ajánlattétel előtt látni szeretnék - írja a Lakáskultúra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.