Ideális esetben a kapcsolatok akkor működnek a legjobban, ha a partnerek szükségleteit kiegyensúlyozottan kielégítik. A kapcsolatfüggőség gyakori és mélyen gyökerező probléma, melyet sokan nem ismernek fel magukban vagy környezetükben. Nagyon sokféle kapcsolat létezik, és ami az egyik pár esetében működik, az nem biztos, hogy más kapcsolatában is beválik majd. Ha ezeket az intő jeleket tapasztalod, érdemes elgondolkodnod rajta, hogy mit tudsz tenni annak érdekében, hogy a szerelmeddel való kapcsolatod újra egyensúlyba kerüljön.
A kapcsolatfüggő lehet társfüggő is, a társfüggőségből azonban nem feltétlenül következik a kapcsolatfüggés. Egy kapcsolatfüggőre jellemző, hogy csak párkapcsolatban érzi jól és biztonságban magát, ezért mindig arra törekszik, hogy legyen valakije. Nem feltétlenül az adott társához ragaszkodik, hanem ahhoz, hogy legyen mellette valaki, akivel összekötheti az életét. A kapcsolatfüggők számára szinte mindegy, ki az a valaki, akibe kapaszkodhatnak. Fontos felismerni és kezelni ezeket a jeleket annak érdekében, hogy képesek legyünk egészségesebb és kiegyensúlyozottabb kapcsolatokat kialakítani és fenntartani. De lássuk, mik a fő jelei a kapcsolatfüggőségnek:
Egy példa az érzelmi hullámvasútra: a partner kedvező reakciója boldoggá teszi őket, míg elutasítása vagy hidegsége mély szorongást vagy depressziót válthat ki.
Ha felismered magadon a kapcsolatfüggőség jeleit, és szeretnél tenni ellene, íme néhány hasznos tanács:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.