A modern világban az elsődleges energiánk egyike a pénz lett. Ez ahhoz vezet, hogy mindent a fizetségben mérünk, sokan még egy párkapcsolatot is. Egy nő a párjától oltalomra és stabil háttérre számít. A probléma akkor merül fel, ha ezt a biztonságérzetet és boldogságot a pénztől várja, nem pedig a tettektől. A férfiak is beleesnek abba a hibába, hogy azt hiszik az öröm megvásárolható és kiváltja az olyan fontos tulajdonságokat, mint a segítőkészség, odaadás és figyelem. A több ezer éves társadalmi berendezkedés megszokott gondolkodásmódjának változását, miszerint nem csak a férfi tarthatja el a családot, nehezen tudjuk követni. Ezért okoz sok kapcsolatban nehézséget, ha a nő több pénzt keres párjánál. A life coach segít megérteni a kialakult helyzetet.
Egy jól működő párkapcsolat az érzelmekre, az értékekre és a tudásra épül. A boldogságot ezekre alapozzák és a biztonságot is ez teremti meg. Nem számít, hogy ki mennyi pénzt tesz bele az együttlétbe. Amennyiben a nő többet a keres, a férfi a közös életük azon színterein fog többet adni, ahol ő állja meg jobban a helyét.
– mondja Nagy Zsolt, life coach.
A hagyományos sztereotípiák ebben az esetben képesek tönkre tenni a kapcsolatot. Az egyensúly azonnal felborul, amint a nő több pénzt kezd el keresni, mert nincs a kapcsolat mögött igazi tartalom. – vélekedik a coach. – A két fél nem tud egymással együttműködni, mert olyat várnak el maguktól vagy a másiktól, ami egy téves előítéleten alapul, miszerint a férfi feladata a pénzkeresés. A kapcsolat mozgatója a régről berögződött rosszul felfogott nemi szerepek.
"A sikeres kapcsolathoz mindkét fél azzal járul hozzá, amiben a legjobb. Az erősebbik nem megtalálja azt a hiányzó részét a közös életüknek, ahol pluszt tud hozzátenni, és ezzel kompenzálja a felborult egyensúly. Nem abban rejlik a vonzereje, hogy eltartja a nőt. Az apró gesztusok legalább annyira fontosak, mint a pénz. Az irányító szerep nem azon múlik, hogy az anyagi hátteret ki teremti meg. – magyarázza a szakértő. – Normális esetben senki sem szeretné magához ragadni a gyeplőt, mert az együttműködés a cél. Fel sem merül az a kérdés, hogy akkor a férfi mit tud adni, hiszen nem a gazdagság a kizárólagos tulajdonsága, amiért a nő szereti. "
"Amennyiben a nő több pénzt tesz bele az együttélésbe a férfi elkezd szorongani, esetlegesen versenyre kelni párjával. – mondja Nagy Zsolt. – Úgy gondolja, hogy kevesebbet ér, mint társa és ettől meginog az önbizalma. Attól érzi magát pótolhatatlannak, hogy eltartja nőt és kialakul a függőségi viszony. Ha ez felborul, akkor csorbul a férfiassága, mert nem találja meg azt a területet, ahol bizonyíthat párjának és saját magának. Ez hatással lehet a szexuális életre is, mert a férfin a bizonytalanság látszik, ezért a nő sem tartja elég vonzónak, kívánatosnak.
Egy magabiztos nőt nem zavar, ha többet keres a szerelménél. Hiszen nem attól válik vonzóvá a párunk, mert ő tartja el a családot. A nő továbbra is tisztelni tudja benne a gondolatait, szeretni az érintését és élvezni az udvarlását. – árnyalja a képet a szakember. – Ezeket az értékeket egy olyan hölgy ismeri csak fel, aki egyenrangú párkapcsolatra vágyik. Nem attól válik pótolhatatlanná a férfi, hogy sokat keres, hanem a belső tartalom miatt, a biztonságot és az energiát személye adja meg.
" Ha eleve a nő az, aki érezteti a férfival, hogy kevesebbet ér, mert fele annyi pénz visz haza, mint ő, akkor ő is hibás a gerjedő feszültségért. Akiben ilyen gondolat merül fel, az nem tiszteli eléggé önmagát, nem ismeri sem a saját értékeit sem a párjáét. Egy rossz értékekre fektetett kapcsolatban a nő kellemetlennek, gyengébbnek érzi a férfit azért, mert sikeresebb nála. Ami másikra is káros hatással van, önbizalmát teljesen elveszítheti."
"Bárki keres többet a kapcsolatban, a többletpénzt költsük arra, hogy kellemes és minőségi időt töltsünk a másikkal, ezáltal jobb emberek legyünk és kapcsolatunk is szorosabb legyen. – mondja Nagy Zsolt. – Sokat segít a feszültség oldásában, ha a párok készítenek egy listát a mindennapi életük feladatairól. Ennek alapján osszák újra egymás között a teendőket – pl. bevásárlás, csekkbefizetések, főzés, gyerekek – úgy, hogy a férfi csökkentse a nő otthoni terheit. Ezzel a gyakorlati megoldással ismét visszaállhat az egyensúly."
20%-kal többet keresni
Egy tizennégy évig tartó kutatás eredményeképp, ahol 6035 háztartást monitoroztak Angliában, kiderült, hogy a férfiak minél inkább úgy érzik, hogy anyagilag függenek a nőktől, annál inkább válnak szorongóvá, stresszessé, illetve a mentális zavarok kialakulásának esélye is egyre csak nő náluk. A férfiak akkor voltak a legboldogabbak, ha a háztartás összkeresetének feloszlása 60-40% volt az ő javukra. * Ennek oka abban is keresendő, hogy aki többet visz haza, annak nagyobb lehet a beleszólása a pénzügyekkel, kiadásokkal kapcsolatos döntésekbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.