Az internetes tárkeresés során az első benyomás kulcsfontosságú lehet. Azonban a legrosszabb üzenetek könnyen megölhetik az esélyeidet. A New York Post olyan randiapp üzeneteket gyűjtött össze, amelyet mindenképpen érdemes elkerülni, ha sikeres szeretnél lenni a online társkeresés világában.
Egyáltalán nem könnyű ismerkedni a mai digitális világban. Hiába van ott a kezünkben az akár határokon is átívelő társkeresés lehetősége, mégis elég egy apró hiba és szempillantás alatt megszakadhat az ígéretesnek tűnő ismerkedés. Üzeneteid a kezdeti ismerkedési szakasz során nagyban befolyásolják, hogyan látnak és ítélek meg téged. Ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mit írsz kiszemeltednek, pláne, ha valóban a társkeresés, pártalálás a cél. Ha elkerülöd a legrosszabb üzenet típusokat, és inkább a személyre szabott, tiszteletteljes megközelítést választod, nagyobb eséllyel találkozol olyan partnerrel, akivel valóban kompatibilis vagy. Ne feledd, az első benyomás sokat számít. A legrosszabb üzenetek közé tartoznak azok, amelyek túlságosan direktek vagy kellemetlenek, tehát ezeket jobb, ha elkerülöd.
Mellőzd az olyan üzenetek, amelyek azonnal a személyes dolgokra vagy a kapcsolat komolyságára térnek ki, mert ezek nyomasztóak lehetnek a másik fél számára. Emellett a sablonos üzenetek is érdemes elkerülnöd, amelyekből hiányzik az eredetiség. Ilyenek például az unalmas „Szia, mi újság?” típusú üzenetek.
Egy közvélemény-kutatás válaszadói kemény munkának ítélték az üzenetküldést és sokan jelezték, hogy az internetes társkeresés fárasztó, és többségük (főleg az ilyen üzenetek miatt) unja a randiappokat. A felmérés alapján sokan elvesztik az érdeklődést az olyan személyek iránt, aki túl sokat üzen, de magas azon társkeresők száma is, aki legszívesebben kihagynák a virtuális beszélgetéseket, és azonnal személyesen találkoznának. Egy unalmas nyitóüzenet hatására a többség teljesen elvesztette érdeklődését a másik fél iránt. A felmérés szerint a szexuális jellegű üzenetek rendkívül visszataszítóak a randiapp felhasználók körében. Mint például :„Hé, szexi, mi a számod?”, „Szereted a rossz fiúkat/lányokat?”, „Olyan vagány vagy” és az „Olyan szexi vagy”. De akkor miért küldünk (és kapunk) mégis annyi ilyen tartalmú üzenetet?
Ezek az üzenetek nemcsak hogy nem vonzóak, de gyakran elriasztják a potenciális partnereket is. Az üzenetek túlzott önpromóciót vagy hiányzó érzékenységet sugallhatnak, ami sok esetben visszavetheti a kapcsolat kialakulásának esélyeit.
Nem könnyű egy teljesen idegennel felvenni a kapcsolatot, és úgy írni, hogy abból egy érdekes és gördülékeny beszélgetés kerekedjen. De ez szükséges ahhoz, hogy eljuss a randevúig, majd jó eséllyel a párkapcsolatig. A sikeres digitális ismerkedéshez érdemes tehát az üzeneteidet személyre szabni és érdeklődő, de tiszteletteljes módon megfogalmazni. Kérdezz valamit, ami az illető profiljából származik, és próbálj meg őszinte és kedves lenni. Például: „Láttam, hogy szereted a túrázást. Van kedvenc helyed, ahol szívesen túrázol?” Az ilyen és ehhez hasonló üzenetek lehetőséget adnak a beszélgetésre és kedvező benyomást keltenek, hiszen azt sugallják, hogy valóban érdeklődsz a másik fél iránt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.