Könnyfakasztó videón Sunita Williams: így fogadták houstoni otthonában a 9 hónapot az űrben töltő asztronautát

houston Butch Willmore Sunita Williams kutya asztronauta
Senki sem számított arra, hogy 10 nap helyett 9 hónapot lesznek távol. Sunita Williams a hazatérését videóra vette és megmutatta a közösségi oldalon.

Helyi idő szerint 2025. március 17-én kedden, 5:57-kor ért földet Sunita Williams és Butch Wilmore, akiknek 10 naposra tervezett űrutazásuk a Nemzetközi Űrállomásra végül 9 hónaposra duzzadt, mivel a visszautat biztosító Starliner űrhajó meghibásodott. A NASA Crew-9 missziója után a Space X űrkapszulája végül a tengeren landolt. Sunita Williams most egy szívhez szóló videót is megosztott arról, ami otthon várta. 

Sunita Williams  9 hónapot töltött az űrben
Sunita Williams  9 hónapot töltött az űrben
Forrás: Miguel J. Rodriguez Carrillo / AFP

Így fogadták otthon a kutyái - Sunita Williams megható videót posztolt

Sunita „Suni” Williams, a NASA veterán űrhajósa, kilenc hónapnyi űrbéli tartózkodás után három hete tért vissza a Földre, ahol két kutyája fogadta houstoni otthona előtt. Az érzelmekkel teli pillanatot Williams maga rögzítette és osztotta meg a közösségi médiában, nevezetesen az X-en. A felvételen két, láthatóan izgatott kutya a farkát csóválva rohan gazdájuk elé, aki elérzékenyülten kérdezi: „Felismersz? Tudod, ki vagyok?” A szívet melengető jelenetben Williams simogatja, becézgeti a kutyákat, miközben azok boldogan ugrándoznak körülötte, ő pedig megöleli őket. „Ez volt a legjobb hazatérés valaha!” - nyilatkozta Sunita. 

Tíz nap helyett kilenc hónapot volt az űrben Sunita Williams és Barry Wilmore

Butch Wilmore és társa, Sunita Williams, a két űrben rekedt asztronauta március 18-án tértek vissza a Földre és azonnal belekezdtek a NASA rehabilitációs programjába, mely napi legalább két óra edzést foglal magába heti hét napon át. Az első fázis az erőnlét, rugalmasság, valamint az állóképesség visszanyerésére összpontosít. Ezt többek között járási gyakorlattal, mozgáskoordináció javításával igyekeznek elérni. A második fázisban a szív- és érrendszer kondicionálása, valamint a térérzékelés és testrészek proprioceptív rehabilitációja következik. Proprioceptív gyakorlatok javítják a test mozgásának és helyzetének érzékelését. Végül a harmadik fázisban a mindennapi élethez, valamint munkájukhoz szükséges fizikai erőnlétet és finommotoros képességeket fejlesztik. Ez egyébként a leghosszabb fázisa a NASA rehabilitációs programjának.

Az űrben rekedt űrhajós lánya kitálalt: jóval súlyosabb az állapotuk, mint állítottákHamis az űrben rekedt űrhajósok landolásáról készült felvétel? Sokak szerint ez a részlet nem stimmelMegdöbbentő számok - Ennyi pluszpénzt kaphatnak az űrben rekedt asztronauták

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.