Párkapcsolatban élni nagy munka, ezt jól tudjuk. Amellett, hogy szeretjük és elfogadjuk a másikat, szorgosan gyakoroljuk mellette a női szerepeinket is: gyerekeket nevelünk, inget vasalunk, porszívózunk, és ha időnk engedi, megfőzzük a pasink kedvenc ételét. Elvárjuk, hogy viszontszeressen és tiszteljen bennünket, de van saját életünk is: dolgozni járunk, kollégákkal ebédelünk, barátnőkkel kávézunk, és az is belefér, ha néha külön bulizunk. Ha konfliktusra kerül a sor, igyekszünk megbeszélni a problémákat, megfogalmazni saját érveinket, meghallgatni az övét is, és a tányértörős verzió helyett próbálunk olyan megoldást találni, ami mindkét félnek megfelelő.
Tipp! A legszebb virágmintás ruhadarabok és kiegészítők képgalériánkban! Katt ide! |
Mi az oka a társfüggőség kialakulásának?
Látva a tüneteket, azonnal felvetődik bennünk a kérdés, mi válthatja ki belőlünk a társaktól való függőséget. Negatív élmények? Egy markáns csalódás, vagy a bizalmatlan személyiség okozza? A pszichológusok ennél mélyebben, a korai anya-gyerek kapcsolatban vélik megtalálni az igazi okokat. Az anya-gyerek kötődés, a szüleinkkel való kapcsolatunk és a tőlük látott minta egész életünkre szóló útravaló: meghatározza a későbbi társas életünket, a baráti és párkapcsolatunk minőségét és milyenségét. Azoknál a gyerekeknél, akik életük első hónapjaiban nem élvezhetik a gondoskodó anyai szeretet biztonságát, sérül a kötődés. Ha a mama a babát saját pszichés problémái, függősége vagy egyéb akadályok miatt nem tudja megfelelően gondozni, úgy érzi, nem tudja szeretni, esetleg elutasítja, a gyermek számára lehetetlenné válik, hogy megtapasztalhassa a biztonságos kötődés élményét. Ő lesz aztán majd az a felnőtt, aki huszon-harminc évesen is ezt a gyermekkor óta keresett biztonságot keresi, így könnyen társfüggővé válik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.