A szigorúan ellenőrzött és laboratóriumi körülmények között végzett kísérlet során a kutatók megállapították, hogy egy adag pszilocibin a résztvevők többségénél pozitív személyiségbeli változásokat idézett elő, egészen pontosan nyitottabbá és befogadóbbá váltak. Ráadásul a pozitív hatások nem múltak el azonnal, hanem legalább egy évig, de néhány esetben akár még hosszabb ideig fennmaradtak.
"A vizsgálat eredményei nagyon meglepőnek bizonyultak" - mondta Roland R. Griffiths, a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem orvosi iskolájának pszichiátria- és neurológia-professzora. "A kialakult személyiséget korábban stabil fiziológiai tulajdonságnak vélték a tudósok, és azt gondolták róla, hogy az ember egész élete során viszonylag változatlan marad" - tette hozzá Griffiths professzor.
Az új tanulmány azonban bebizonyította, hogy a pszilocibin képes megváltoztatni a személyiség azon részeit, melyek szorosan kapcsolódnak a képzelőerőhöz, az érzésekhez, az elvont, absztrakt gondolatokhoz, az esztétikához, valamint a kreativitáshoz. Ráadásul ezek a személyiségbeli változások a vizsgálati eredmények alapján hosszú távúnak bizonyultak.
Griffiths meglátása szerint a pszilocibint akár terápiás célokra is fel lehetne használni. A professzor jelenleg azt vizsgálja, hogy a rákos betegekre jellemző depressziót, szorongást és rossz kedélyállapotot miként lehetne a leghatásosabban kezelni a hallucinogén anyag felhasználásával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.