A keleti orvostudományban a test és a lélek egységének szemlélete dominál. Bajor Imre felesége úgy gondolja, hogy a sok stressztől alakulhatott ki a közkedvelt színész agydaganata, amelyről egyelőre nem tudni, hogy jó- vagy rosszindulatú. Bajor 17 éves fia kíséretében Kínába utazott, hogy különleges kezelést kapjon. Az a hír járta, hogy egy dél-kínai csodanövény, az immunrendszer megerősítésére használatos Jób könnye fog neki segíteni. A színész, miután nem tudtak segíteni, egy hét után hazatért, hogy újabb lehetséges gyógymódokkal, itthoni kezelésekkel vegye fel a harcot a betegséggel szemben.
Nem ő az egyetlen közismert magyar, aki külföldre utazott gyógyulás reményében.
"Az egyik professzor ezt mondja, a másik tudós professzor az ellenkezőjét, neked meg mégiscsak az életedről van szó (...) Aki biztos gyógyulást ígért, az eleve kizártam. (...) Kipróbáltam ezt is, azt is, nem úgy nézett ki, mintha bármelyik is használna. Heidelbergben viszont akadt egy orvos, aki hajlandónak mutatkozott, hogy megoperáljon. (...) Kinyitottak és összevarrtak. (...) Sugárzásra járok, gyógyszereket szedek, gyógytornázom, relaxálok, meditálok,áttértem a vegetarianizmusra. Ha sikerül, kimegyek Mexikóba, és ott megpróbálkozom a Gerson-kúrával. Kegyetlen, kemény kezelés, de több rákos gyógyult már meg ott"
Betegséggel folytatott harcát egy egész ország kísérte visszafojtott lélegzettel, szolidaritási mozgalom és gyűjtés indult a megsegítésére. Az operáción átesett nagybeteg Dérit egyik pesti színházból a művészvilág színe-java, a barátai hívták fel telefonon, köztük Bajor Imre is. Egy ország hallgatta megrendülten utolsó jelentkezését Mexikóból. A kór a szívét is megtámadta, és nem tudtak rajta segíteni.
Az összefüggés talán olyan lehet, hogy valaki ugyanazért szív sokat és hajszolja túl magát, amitől egy más vetületben rákos lesz. (...) Egyazon lelki billenésnek a következménye ez is, az is, amaz is. Ott kell valamit helyreállítani"
A légitársaságok nem vállalták a hazaszállítását, végül eszméletlen állapotban érkezett haza. Felesége, három gyermeke körében érte a halál 1992. április 19-én, 41 éves volt.
Andy Vajna sohasem volt beteg, nem ijedt meg és nem omlott össze, amikor közölték vele, hogy rákos. Felkereste a világ legjobb orvosait, akik eltérő kezelést javasoltak gyógyulására. Vajna az orvosi szakirodalmat bújta, hogy minél felkészültebb legyen és el tudja dönteni, melyik kezelésben bízik meg.
"Az első orvos, akinél jártam, azonnali műtétet látott indokoltnak. A másik orvos csak a kemoterápiában hitt, a harmadik a sugárkezelésben, a negyedik azt mondta, kicsi kemo, utána operáció, az ötödik előbb az operáció, utána a sugár. Mindenkit meghallgattam, de a végén mégis csak nekem, akinek fogalmam sem volt a betegségről, a gyógyításáról, kellett döntenem. Két hónapon át mondhatni orvosi tanulmányokat végeztem, elolvastam a betegségemről mindent, ami csak hozzáférhető, aztán Németországban, Frankfurtban ráakadtam egy orvosra, akinél korábban Farrah Fawcett, Charlie legismertebb angyala is kezeltette magát, és utána öt évig tünetmentes volt" -
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.