Nem csoda hát, hogy az úgynevezett veszélyzónában lévőkben felmerül a kérdés, mitévők legyenek a problémák megelőzésében.
A Szívderítő oldalára is érkezett ezzel kapcsolatos kérdés.
"Édesapám szívbetegségben halt meg, sokáig kezelték magas vérnyomással is. Én aktív életet élek, sportolok, nincsenek szívpanaszaim. 46 évesen van valami teendőm? A hajlam öröklődik?"
A Szívderítő szakértője, dr. Benczúr Béla tanácsadó válaszolt a felmerülő kérdésre:
"Édesapja sajnálatos infarktusa egyértelműen emeli az ön kockázatát, hiszen jól tudjuk, hogy akinek a családjában a vérrokonok között előfordult már szívinfarktus, az kockázati tényezőnek számít, főleg ha közeli rokonról - ez esetben az édesapjáról - van szó. Ez aláhúzza annak a jelentőségét, miért van az ön esetében jelentősége a legalább évente végzett szív-érrendszeri szűrésnek.
Ugyanakkor tudni kell azt is, hogy a koszorúér-betegség, illetve az ennek hatására létrejövő infarktus kialakulását számos környezeti, életmódbeli tényező is befolyásolja, amelyek így nem öröklődnek (kivéve ha a gyorséttermekben táplálkozó elhízott szülők elhízott gyerekeit nézzük - az életmód, a szokások szintén örökölhetők). A megelőzésben minden olyan életmódbeli tényezőnek, amit tegnap a Szívünk Napján is hallhatott, óriási a jelentősége: rendszeres testmozgás, dohányzás és a túlzott alkoholfogyasztás mellőzése, súlytöbblet csökkentése, egészséges étrend, évente szűrővizsgálatok."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.