A Biszfenol-A (BPA) elnevezésű vegyület, amelyet az epoxigyanta és a polikarbonát műanyagok gyártásánál használnak, a világ egyik legnagyobb mennyiségben előállított vegyülete. Bár veszélyességét egyre több vizsgálat igazolja (többek közt összefüggésbe hozták már az elhízással, a cukorbetegséggel, egyes daganattípusokkal, és mivel a női ösztrogén hormonhoz hasonlóan viselkedhet a szervezetben, a hormonrendszer és a szaporító szervek bizonyos problémáival is), mégis számos mindennap használt tárgyunkban található meg.
Az Európai Unióban már betiltották a BPA-t tartalmazó cumisüvegek forgalmazását, ám egyes étel- és italtároló edényekben, palackokban, mikróban használható edényekben, vízvezetékcsövekben és a konzervdobozok belső műanyag borításában még mindig benne van ez az anyag, amely kioldódva ételeinkbe és italainkba is bekerülhet.
Drs Sanghyuk Bae és Yun-Chul Hong, a Szöuli Nemzeti Egyetem kutatói egy kis létszámú vizsgálat során most bizonyítékot találtak arra a már korábban is felvetett feltételezésre, hogy a BPA a szervezetbe kerülve a szív- és érrendszeri betegségekkel küzdők állapotát is ronthatja.
Hogy mit jelent ez pontosan, mire jutottak a felmérést végzők, milyen hatással lehet mindez az egészségünkre, hogyan kerülhetjük el a károsodást, kiderül a Szívderítő.hu cikkéből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.