Kezd a lakásoddal!
Mint ahogy oly sok minden másban, az allergiák tekintetében is nagyon fontos, hogy elébe menj a problémának. Vagyis csökkentsd az esélyét annak, hogy az allergia rád találjon, és kínozzon.
Érdemes vitaminokat szedni, egyeseknek pedig a különböző allergiagyógyszerek is bejöhetnek, de ezekről szakorvossal, gyógyszerésszel kell egyeztetni, mielőtt bekapkodnád őket. A lényeg ugyanis az, hogy gondosan meg kell erősíteni a szervezet védekezőmechanizmusát. Ajánlott a lakás összes szobáját késő este vagy hajnalban alaposan kiszellőztetni, ekkor ugyanis jóval alacsonyabb a pollenszennyzettség. Nem árt, ha ebben az időszakban az átlagosnál gyakrabban mosol kezet és hajat is, ugyanis, ha sokat vagy a szabadban, a frizurádon is megtapadhatnak az allergiát okozó kórokozók, és akkor egyenesen ágyba viszed őket.
A Life.hu tippje:
Folytasd házimunkareformokkal!
Ha porallergiád van, aminek még szezonja sincsen, így az év minden napján jelen van, rendszeres takarítással, mosással és porszívózással némileg védekezhetsz a poratkák ellen, de utóbbi csak akkor használ valamit, ha a készüléked rendelkezik az úgynevezett HEPA szűrővel. Az ágyneműdet lehetőség szerint hetente mosd, méghozzá minél magasabb hőmérsékleten, legalább 60 fokon.
Aki allergiás, az a saját ruháiban sem bízhat, mivel ezek – főleg a gyapjúból készültek – magukba szívják a port, így elkerülhetetlen, hogy naponta mosd őket. Érdemes ezért kerülni ezeket az anyagokat, és pamutból vagy egyéb, könnyen tisztítható kelméből készült ruhákat választani, és azokat is minél magasabb hőfokon mosni.
A Life.hu tippje:
Elsőre talán jó ötletnek tűnik a teraszra, vagy az erkélyre teregetni a ruhákat, mert a napon gyorsabban száradnak, ez azonban komoly önsorsrontás lehet allergiaszezonban. Mintha szándékosan csalogatnád oda az betegséget kiváltó anyagokat, és kérnéd, pihenjek meg a ruháidban.Ügyelj a táplálkozásra!
Mivel az allergia alapvetően a szervezet gyulladásos folyamata, az erős gyulladásgátló hatással bíró telítetlen zsírsavak sokat segíthetnek: az olívaolajban, lenmagolajban, tengeri halakban található zsírsavakat a táplálkozás során vagy kapszula formában már az allergiaszezon előtt érdemes bevinni a szervezetbe.
A telített zsírsavakat, melyek fokozhatják az allergiás reakciókat, mindenképpen kerüld: egy vizsgálatban a marhahús és a tej rontott leginkább a szénanáthások helyzetén.
Immunterápia, a tökéletes megoldás allergia ellen
Az immunterápia - sok más allergiakezeléssel ellentétben - képes az allergia valódi okára hatni, így nemcsak a tüneteket szünteti meg, de segítségével megelőzhető a további allergiák kialakulása és a súlyosabb szövődmények, így például az asztma is. De mi valójában az immunterápia? Innen kiderül.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.