Elképzelhetetlen lenne az életünk telefon nélkül, épp ezért is hemzsegnek rajta dögivel a kórókozók. Ugyanis bárhol vagyunk, akármit is csinálunk, kivesszük és húzogatni kezdjük, amit ránk írt a kedves, vagy éppen a főnök dorgáló e-mailje sem várathat magára csak azért, mert épp a villamoson kapaszkodunk, és nem érhetünk hozzá a készülékhez.
Ráadásul nem is csak a tenyerünk van kitéve a támadásoknak. A telót naponta többször is az arcunkhoz emeljük, így pedig egy az egyben az arcbőrünkre kerül a ragacsos buszkorlát tartalma. Hogy ennek elébe menjünk, mossunk kezet annyiszor, amennyiszer csak tudunk, továbbá, amikro csak lehetőségünk van rá, alkoholos alapú tisztítóval töröljük át telefonunkat is.
Ami a kórokozókat illeti, bőven el van látva velük a pénztárcánk is, melyet szintén többször kézbe veszünk naponta. Ráadásul legfőképpen készpénzhasználat után tesszük ezt, ami szinén tagja a legnagyobb bacilelőhelyeknek. A pénzzel kapcsolatos érintések után mindig a fürdőszoba kell legyen a következő hely, ahol megjelenünk, ugyanis nem csak az érmék érintése veszélyes, hanem a bank- és jegyautomaták gombjai is.
Sok helyre visszük magunkkal a tárcánkat, letesszük a legdzsuvásabb asztalokra, a vécébe is akár, szóval érdemes akár naponta egy vízes ronggyal áttörölni, ha olyan, akkor kimosni.
A kocsink belseje, hiába is takarítjuk szorgosan, ugyanúgy magán viseli a környezetünkből és a kezünkről áttapadó baktériumokat, bacikat. A kormány, a sebváltó, az ajtónyitók mind-mind tárolják, majd pedig visszajuttatják testünkre a kórokozókat. Érdemes hát a verdát is gyakrabban takarítani, akkor is, ha nyűg, nehéz és fárasztó. Az egészségünknél semmi sem lehet fontosabb.
Minden egyes alkalommal, amikor fel- vagy lekapcsolunk egy villanykapcsolót, sok-sok baktériumot viszünk át az ujjbegyeinkről a kapcsolóra, különösen akkor, ha ezt megelőzően a tudtunkon kívül valamilyen mocskos felülethez nyúltunk. Az otthoni villanykapcsolók minden egyes négyzetcentiméterén harmincnál is több baktérium található, és a nyilvános kapcsolók esetében a helyzet még sokkal rosszabb.
Egy korábbi felmérésből kiderül, hogy Arizonai kutatók ezer mosogatószivacsot és konyharuhát teszteltek, és azt állapították meg, hogy tíz százalékukban felfedezhetőek a szalmonella nyomai. A tanulmány azt is megállapította, hogy a szivacsok minden egyes négyzetcentimétere négyszázszor annyi baktériumot tartalmazott, mint egy vécéülőke.
A vécéülőke tisztább, mint a mosogatószivacs
Méltánytalanul vélik a háztartások legpiszkosabb tárgyának a vécéülőkét az emberek, hiszen annál sokkal szennyezettebb eszközök is akadnak, ráadásul a konyhában. Ezeket itt gyűjtöttük össze korábban.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.