Még mindig sokan nem ismerik a szélütés tüneteit, és nincsenek tisztában azzal sem, hogy ha valaki pitvarfibrillációban szenved, akkor ötször nagyobb az esélye, hogy megüsse a guta. Ezért a Magyar Kardiológusok Társasága és a Magyar Stroke Társaság 2015-öt a "Stroke Megelőzés Évének" tekinti.
A magyar lakosság egészségi állapota nemzetközi összehasonlításban is rendkívül kedvezőtlen, és elmarad attól, amit társadalmi-gazdasági fejlettségünk általános szintje lehetővé tenne. A halálokokat tekintve a szív- és érrendszeri betegségek és ezen belül a stroke vezető szerepet töltenek be.
Az elmúlt években útjára indított "Ne késlekedj" elnevezésű kampány elsősorban a stroke tüneteire, a hezitációs idő csökkentésére és az azonnali mentőhívás jelentőségére hívta fel a lakosság figyelmét, míg az idei emellett a szélütés esélyét ötszörösére növelő pitvarfibrilláció felismerésére, kezelésére helyezi a hangsúlyt - írja a Szívderítő.hu, ahol további érdekességeket olvashatsz a témáról.
Mutasd a fogad, megmondom, hol élsz! Sokkoló magyar fogállapotok:
Összehasonlítva Nyugat- és Kelet-Közép-Európa - és így hazánk - lakosságának szájegészségi állapotát, megállapíthatjuk, hogy a magyarok lényegesen több fogazati és parodontális (fogágy-, íny-) problémával küzdenek, mint a legtöbb nyugat-európai, elsősorban a skandináv országok lakói. Persze legyinthetünk, hogy ez azért nem is annyira meglepő. A proglémáról itt írtunk korábban.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.