A berlini Freie Universität munkatársai megállapították, hogy az emberi agy "programozható" úgy, hogy túl sok információt vágyjunk megosztani magunkról. Azoknak, akik előszeretettel tárulkoznak ki, az agya fokozott aktivitást mutat azoknál a területeknél, amelyek önmegismerésért felelősek.
"A kutatásunk az agynak egy olyan hálózatával foglalkozik, amely egyértelműen összefüggésbe hozható azzal a vággyal, hogy bőséges információáradatot osszunk meg magunkról a közösségi médiafelületeken. Az ilyen ember csak részben tehet arról, hogy mindent megoszt: ez alkati kérdés, de persze programozhatjuk agyunkat másra is, csak ez extra figyelmet igényel" - mondja a kutatást vezető Dr. Dar Meshi.
A szakemberek 35 résztvevő agyi aktivitását vizsgálták: a mediális prefrontális kérget, amely a személyiség kifejezéséért, a döntéshozatalért és a társasági viselkedésért felelős, illetve a precuneust, ami pedig - többek között - az önismerettel és tudatossággal kapcsolatos érzéseinket is szabályozza.
Dr. Meshi szerint az emberek szretnek információt közölni magukról,
de bizonyos típus az agyműködése miatt hajlamosabb lesz erre, mint mások, hacsak nem tesz tudatos erőfeszítéseket az ellen, hogy ez így legyen.
Téged is elért a Facebook-magány?
Mindenkinek vannak olyan barátnői, ismerősei a Facebookon, akik érezhetően többet posztolnak, mint mások. Életük összes rezzenését megosztják, kétségbeesetten gyűjtik a lájkokat, és várják az együttérző kommenteket, hogy igen, nálunk is esik az eső. Korábban egy felmérés bizonyította be, hogy ezek a nők bizony magányosak. Lássuk, hogy miért!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.