Amikor párt keresünk, számos különböző szempont létezik a fejünkben. Legyen szó akár a külső megjelenésről, akár a belső tulajdonságokról, mindenkinek megvan a saját ízlése és követelményrendszere. Így randevúra sem megyünk olyannal, aki nem jön be nekünk, nem szimpatikus az adatlapja, vagy levélváltáskor nem "úgy ír".
Tinder-királylány és a szőke herceg profilképe
Aki valaha használta már a Tinder nevű, ismerkedésre (vagy inkább gyors szexre?) szolgáló okostelefon-alkalmazást, tudja, hogy jobbra kell húzni a kijelzőn annak a fotóját, akit szívesen megismerne a valóságban is. De hogy mi alapján szívecskézünk vagy ikszelünk valakit? Korábbi cikkünkből kiderül!De mi a helyzet akkor, ha az elsőre nem ennyire egyértelmű dolgokról van szó? A Lovebox felméréséből megtudhatjuk, hogy vajon mennyire befolyásolja 2016-ban a magyarok párválasztási szokásait az, hogy a másik fél mennyit keres, illetve tudatosan építi-e a karrierjét.
A kutatásból kiderült, hogy a nők csupán 5%-ának nem számít, hogy a kiszemeltjük anyagilag stabil lábakon áll-e. Átfordítva ez azt jelenti, hogy
a nők 95%-ának nagyon is fontos a megismert pasi anyagi helyzete.
A férfiak esetében csak némileg változik az arány: a felmérés során 16% állította, hogy nem befolyásolja párválasztáskor a másik fél pénzügyi helyzete, 84% azonban itt is résen van.
Mit tehetsz, ha többet keresel a pasidnál? Így mentsd meg a lelkét
Megszokott az a felállás, hogy a férfi magasabb munkakörben, magasabb fizetésért dolgozik, mint nő társa. Még a közel azonos szinten állás sem okoz problémát, de mi a helyzet akkor, ha megfordulnak az arányok? El lehet képzelni harmonikus kapcsolatban mondjuk egy villanyszerelő férfit és egy büntető bírónőt? Pedig igenis, működhet a dolog. Utánajártunk, hogyan.Arra a kérdésre, hogy gondot okoz-e, ha a partnert anyagilag támogatni kell, a nők mindössze 1%-a válaszolta, hogy nem, és csupán 5%-a, hogy inkább nem. A férfiak több mint fele ezzel szemben úgy gondolja, hogy beleférhet a másik fél pénzügyi támogatása.
Jó ötlet a közös kassza? című cikkünkből kiderül, hogy egyre több ember dönt úgy, a saját pénzét külön kezeli társáétól. Most mondhatnánk, hogy ez így normális, hiszen ha az egyik fél aránytalanul jobban keres, nehogy ne engedhessen meg magának olyan dolgokat, mint eddig.
Nem tehet ő arról, hogy a párja csak alamizsnát kap a munkájáért.
"Amikor tehát két ember összeköti az életét, a mindenem a tiéd mondat csak akkor fog érvényesülni, ha ebben a pénz is benne van" – véli a Life.hu párterapeutája, Deáki Tímea, akinek korábban olyan kérdéseket tettünk fel, hogy lehet-e egészséges, felhőtlen és szeretettel teli egy olyan kapcsolat, ahol az egyik fél minőségi holmikat is meg tud venni magának, addig a párja mondjuk a turkálóból öltözködik? Vagy, hogy meddig tud egy alacsonyabb keresetű ember igazán örülni kedvese nívós beszerzési tárgyainak? Hogy vajon egy gazdagabb, de a pénzéből nem adó fél mit gondol a hozzá képest szegény társáról? És miképpen lehet így közösen lakást, autót venni?
Szakértőnk szerint
ahol nem alakul ki egy egészséges középút ebben a kérdésben, és ahol a pénz durván közbeszól, ott nagyon nehéz a hosszú távú, békés viszonyt fenntartani.
Mi kell ahhoz, hogy az úgymond gazdagabb fél önzetlenül ossza meg párjával az eddig csak sajátjának gondolt javait? Kell hozzá őszinte szerelem, tisztelet, bizalom és hosszú távú terv. És mi kell ahhoz, hogy a kevésbé jómódú fél ezt el is tudja fogadni? Kell hozzá őszinte szerelem, tisztelet, bizalom és hosszú távú terv – véli Deáki Tímea.
"Ha ez mindkét fél részéről megvan, igazából már nincs is jelentősége annak, hogy ki mit tesz bele. Sokkal fontosabb, hogy mit vesznek ki belőle közösen. Két ember egymásnak nyújtott odaadása, szeretete a legritkább esetben mérhető anyagiakkal.
A hasonló kérdéssel foglalkozó és így elakadó párok szánjanak egy kis időt arra, hogy beszélnek egymásnak az ebből adódó félelmeikről. A kimondott őszinte szavak elindíthatnak egy mindkét fél számára elfogadható megoldási folyamatot. Ennek hiányában csak a kétség, a bizonytalanság és a félelem marad" – állítja a szakértő.
A fent említett kutatás természetesen a fizetéskülönbségekre is rákérdezett, így pedig nyilvánvalóvá vált, hogy a nők és a férfiak egyaránt szívesen randevúznának olyan személlyel, aki jóval többet visz haza náluk.
Csupán a megkérdezett hölgyek közel 4%-a és az urak 3%-a mondta, hogy semmiképp sem menne randira olyannal, aki jelentősen több fizetést kap, mint ő. Emellett az is kiderült, hogy a nők 86%-ának és a férfiak több mint 70%-ának is kifejezetten fontos szempont, hogy partnerük tudatosan építse a karrierjét.
De mi a helyzet akkor, ha a leendő partnerünk jóval kevesebbet keres nálunk? Ez esetben
a férfiak 16%-a, míg a nők majdnem 80%-a már bizony randevúra sem menne a kiszemelt személlyel.
Dating burnout - Avagy mikor álljak le a párkereséssel?
Az online társkeresés egy érzelmi hullámvasút. Az érzéseid mindig veszélyben vannak, és könnyen elérheted azt a pontot, ahol úgy tűnhet, hogy soha nem találod meg azt a férfit, akit szeretnél. Ha már hosszú hónapok vagy évek óta a virtuális térben vadászgatsz, és rettenetesen unod a vakrandikat, sőt a legutóbbit csak azért szkipelted, hogy ne kelljen belebújnod a csini ruhádba (és hajat mosnod előtte), ideje behúznod a kéziféket. És, hogy mikor jött el az a bizonyos pillanat? Kiderül korábbi cikkünkből.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.