Időt vesz igénybe a mentális állapot elfogadása és kezelése, hiszen az agyban alakul ki. Nem egy olyan helyzet, amiből egyszer csak ki lehet jönni, ezért szükségük van a környezetük türelmére.
A mentális betegséget sokszor egybemossák az őrültség fogalmával. Ugyanolyan betegségnek számít, mint mondjuk a rák, csak utóbbi testi betegségnek minősül, szóval érdemes kerülni az elmebeteg és hasonló kifejezéseket.
Egy napon kicsattannak a boldogságtól, képesek a világot megváltani, a következőn pedig azt érzik, hogy minden föléjük kerekedik. Sosem lehet tudni, melyik nap mi zajlik bennük.
Hiába dühös, ez legtöbbször nem neked szól, csak rajtad tölti ki. A mentális problémák főbb jellemzői a hangulatváltozások, ide sorolhatjuk a depressziót, a dühöt és a mániás depressziót.
Végtelenül sok módszerrel kezelhetők ezek a problémák: terápia, gyógyszeres kezelések, testmozgás, csoportos foglalkozások. Fontos azonban tudni, hogy nem egy kaptafára mennek, és nem mindenkinek használ ugyanaz a módszer.
Vagy egy telefon, vagy egy üzenet, vagy egy fagyi. Bármi, ami jobb kedvre deríti őket, és egyúttal megbizonyosodnak róla, hogy nincsenek egyedül. Ha ezt érzik, akkor is biztosítsuk őket ennek ellenkezőjéről.
Beszélgessünk velük, járjunk utána mi, hogyan működhet náluk. Minél többet tudunk az állapotukról, annál könnyebben értjük meg őket. Azonban ha nem akarnak beszélni, legyünk elfogadóak, nem tudni, éppen mi zajlik bennük, hogyan dolgozzák fel a kérdéseket.
A pszichiátriai betegségek nem csak az érzelmekkel szórakoznak. A depresszió és a szorongás fej- és gyomorpanaszokat is okozhat egyéb tünetek mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.