Nemzeti hősként fogadták Kínában Fu Yuanhui úszónőt, aki a váltó negyedik helyének megszerzése után
a menstruációjáról beszélt.
Egyébként nem csak Kínában, hanem világszerte is sokan vannak, akik tabuként kezelik a menstruációt, az ezzel járó fájdalmakat pedig sokszor csak női hisztiként kezelik. Ezért is volt meglepő, hogy Fu megszólalt a témában.
"Nem teljesítettem ma valami jól. Úgy érzem cserben hagytam a csapattársaimat" - mondta, mikor az állami CCTV riportere megkérdezte, miért fájt annyira a hasa, Fu ekkor elárulta hogy a verseny előtti napon jött meg neki.
"Tegnap jött meg a menstruációm, ezért nagyon fáradtan éreztem magam, de ez nem mentség, nem úsztam valami jól" - mondta a sportoló.
Fu nyilatkozata sokakból dícséretet váltott ki, és ennek hangot is adtak a kínai közösségi oldalakon. Rengeteg rajongó megjegyezte például, hogy a sportolónak nem kellene bűntudatot éreznie, hiszen
a negyedik hely is szép teljesítmény.
Egy kutatás egyébként rávilágított arra, hogy Kínában a hiányos iskolai felvilágosítás és a kulturális tabuk miatt csak a nők 2 százaléka használ tampont a menstruációja alatt.
Így hat rád a menstruáció - helló tűsarok!
Felpüffedt, vizesedő végtagok, ingerültség, görcsök és fejfájás. Ezek a tünetek egyértelműen tettenérhetőek a menstruáció alatt. De mi történik ezeken is túl a szervezetben? A teljes cikket itt elolvashatod!Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.