1. Életmódváltás
Manapság az életmódváltás divatos kifejezés lett, nem is csoda, valóban számos egészségügyi problémára megoldást jelenthet. A vizelet-visszatartási problémákat is mérsékelhetjük, ha kicsit jobban odafigyelünk az életmódunkra. Sokat segít például, ha a megszokottnál kevesebb koffeintartalmú italt, szénsavas folyadékot fogyasztasz, de az is segít, ha kerülöd a vízhajtó ételek fogyasztását. A petrezselyem például híres remek vízhajtó hatásáról. Kerüld a vizelethajtó gyógyteákat, és ha dohányzol, itt az ideje elgondolkozod azon, hogy leszoksz.
Fontos!
A folyadékfogyást ne mérsékeld! Talán logikusnak tűnhet, hogy minél kevesebbet iszol, annál kevésbé tör rád a vizeletürítési inger, de ez a módszer könnyen kiszáradáshoz vezethet.2. Mozgás
Amennyiben vizelet-visszatartási problémákkal küzdesz, szinte kötelező a rendszeres testmozgás, mellyel az intim tájékon lévő izmokat dolgoztatod meg. Erre kifejezetten jó az intimtorna, melyet nemtől és kortól függetlenül bármikor elkezdhetsz. Vannak erre szakosodott oktatók, csoportos órákon is részt vehetsz, de ma már számos videót találsz a közösségi videómegosztókon is, amelyek segítségével akár otthon is elvégezheted ezeket a gyakorlatokat.
3. Toalett-tréning
Ennek lényege, hogy nem várjuk meg, amíg a vizelési inger ránk tör, előtte nagyjából fél órával meglátogatjuk a toalettet. Ha például megfigyeled, hogy nagyjából háromóránként szoktál a mellékhelyiségbe látogatni, figyelj arra, hogy két és fél óra múlva megtedd ezt. Anélkül, hogy különösebb okod lenne rá... Ezt az időintervallumot pedig naponta-hetente húzzuk el, először csak két perccel később menjünk, aztán öttel – ezzel nyújtva a két vizelés közötti időt. Ennek sikeres megvalósításához az intimtorna-gyakorlatok is sokat fognak hozzátenni.
Az inkontinencia nem más, mint a vizelet akaratlan ürítése. Fontos megjegyezni, hogy ez nem egy betegség, sokkal inkább egy egészségügyi probléma tünete. Előfordulhat például akkor, ha a húgycső körüli izomzat egy műtétet követő időszakban gyenge vagy sérült, de átmenetileg kialakulhat bizonyos gyógyszerek hatására is. Amennyiben tartósan fennáll ez a probléma, feltehetőleg szervi eltérések állnak a hátterében. Az inkontinencia bármely életkorban előfordulhat, habár leginkább az idősebb férfiaknál tapasztalható, ennek ellenére nem tekinthető az öregedési folyamat velejárójának. Létezik úgynevezett stressz inkontinencia is, ez leginkább köhögés, tüsszögés, nevetés, vagy nehéz tárgy emelésekor esetén jelentkezik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.