Szinte mindenkinek, mert korunkra jellemzően a legtöbb embernek savasodik a szervezete. Ezért az állapotért elsődlegesen az elfogyasztott savas bázisú élelmiszerek a felelősek. Erre még rásegítenek szintetikus anyagok, amik különböző környezeti hatásokkal, például permetezett zöldség-, gyümölcs fogyasztásával, vagy a belélegzett háztartási fertőtlenítőszerekkel kerülnek a szervezetünkbe.
Aki krónikus fáradtságra, túlsúlyra, különböző allergiákra, gombás fertőzésekre, izomgyengeségre, hasmenésre, rendszeres fejfájásra, kimerültségre, depresszióra panaszkodik. Aki ezen tünetek közül folyamatos jelleggel többet is tapasztal magán, gyorsan változtasson az étkezési szokásain, mert nagy eséllyel küzd az elsavasodással. Ha szeretnél megbizonyosodni róla, hogy valóban túlsavasodott-e a szervezeted, a gyógyszertárban kapható lakmuszpapírral egy gyors vizelettesztet elvégezve, könnyen utána járhatsz. Ezen túl az egészséges emberek szervezete is hálás, ha megfelelő mennyiségű ásványi anyaghoz, vitaminhoz, nyomelemhez, és egyéb hasznos anyagokhoz jut. Ezt nevezzük lúgosításnak, ilyen egyszerű.
Minden élelmiszert kategorizálni lehet annak alapján, hogy a savas, a lúgos vagy a semleges ételek csoportjába tartozik. Íme, a leglúgosabb hatású alapanyagok, amikből finom fogások készülhetnek.
1. Spenót
Amellett, hogy az egyik leglúgosítóbb hatású étel, rengeteg kalciumot tartalmaz, ami a csontok számára elengedhetetlenül fontos. Nem csak csontritkulás miatt javasolják, hanem daganatmegelőző hatása miatt is. Sokféleképpen elkészíthető, a legegészségesebb ha smoothie-ként különböző gyümölcsökkel, és kókusztejjel vagy kókuszvízzel turmixoljuk össze.
2. Kelkáposzta
Rengetegféleképpen elkészíthető, levesnek, párolt köretnek, főzeléknek, salátának, és miközben fogyasztjuk, egy igazi vitaminbombát viszünk be a szervezetünkbe.
3. Mángold
Nagyon magas az A-, B1-, B2- és C-vitamin tartalma, foszfort, káliumot, kalciumot, vasat és magnéziumot is tartalmaz. A levelekből általában a spenóthoz hasonló főzeléket készíthetünk, a levélnyelek pedig a spárgához hasonlóan használhatók fel.
4. Édesburgonya
Igazi, fiatalító hatása van antioxidánsainak, gazdag vitaminkészletének köszönhetően, míg ásványianyag-tartalma miatt daganatmegelőző hatású.
5. Cékla
Nem csupán a világ egyik leglúgosítóbb étele, de fogyasztásával kiválóan csökkenthetjük koleszterin szintünket is. Kálium tartalma serkenti a szervezet teljesítőképességét, ettől frissebbnek érezhetjük magunkat.
6. Paradicsom
Nem csupán a szabadgyökökkel veszi fel a harcot, de gyulladás-, illetve koleszterincsökkentő hatással is bír. Ezen kívül javítja az immunműködést. Olívaolajjal és egyéb zöldségekkel párosítva, salátaként fogyasztva igazán sokat tehetünk a szervezetünk egészséges működéséért.
7. Mazsola
Napi egy marék elfogyasztásával csodásan lúgosíthatunk, mert a benne lévő rostok segítenek a méreganyagok és a salakanyagok kiürítésében. Nagy adagban tartalmaz C-vitamint, és hozzájárul a haj természetes színének fenntartásához.
8. Petrezselyemzöld
Nagyon erős lúgosító étel, ami segíti az emésztést is, és ettől szép tiszta lesz az arcbőr. A desszertek kivételével szinte mindenhez felhasználhatjuk. Apróra vágva, a kész ételekhez adjuk hozzá és ne főzzük, mert elveszti vitamintartalmát.
9. Ananász
Nem csak finom gyümölcs, amit akár magában vagy egy gyümölcssalátában lehet fogyasztani. Ennél sokkal több, mert tele van C-vitaminnal, antioxidánsokkal, és természetes gyulladáscsökkentő anyagokat is tartalmaz.
10. Banán
Fantasztikus élettani hatásai vannak! A benne lévő B-vitamin az idegrendszert támogatja, ezért érdemes sokat fogyasztani belőle a stresszes időszakokban. Csökkenti a szívbetegségek kialakulásának kockázatát, és mivel boldogsághormon termelődését szabályozó tirozint tartalmaz, ezáltal jobb hangulatba hozhat minket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.