"Számít az az egy nő. Minden nő számít. A rákkutatás tudománya lenyűgöző mindaddig, amíg a betegség feltérképezéséről és a kezelések komplexitásáról szól. De a mellrák orvosi valósága folyamatos kihívások elé állítja a tudományos gondolatot. Nincs olyan szövettan, ami ki tudná mutatni a veszteséget, vagy olyan mammográfiás felvétel, ami megmutatja az emberi szenvedést. Felvilágosítás és hozzáférés. Végül mindig ez a két tényező az, ami számít" - nyilatkozta a betegségről Nancy G. Brinker, gyógyult mellrákbeteg, a Susan G. Komen Mellrák Alapítvány megalapítója, amelyet a betegségben 1980-ban elhunyt egyetlen nővére emlékére hozott létre.
"Tizennyolc évvel ezelőtt, az Egészség Hídja Összefogás alakulásakor még sokkal kevesebbet tudtunk a mellrákról. Tabu volt, nem beszéltünk róla. Az állami szűrőprogramnak, az aktivistáknak, a mellrákkal foglalkozó szervezeteknek, a civilszervezeteket segítő szakembereknek, a támogató cégeknek köszönhetően most már nem tabu. Azért szervezzük ezeket a rendezvényeket, hogy a média segítségével minél több nőt elérjünk az információ erejével azért, hogy az emlőráktól való rettegés helyét az optimistán racionális gondolkozásra épülő, az elérhető eszközöket helyesen használó viselkedés foglalja el mind az egészséges, mind a már daganattal élő nők gondolkodásában" - mondta Dr. Vass László, az Egészség Hídja Összefogás egyik alapítója.
A séta előtt óriási graffiti falat festenek ki közösen a résztvevők. A Lánchíddal együtt naplementekor rózsaszínbe öltözik a Szabadság szobor és a Gellért hegyi vízesés is.
A programról itt olvashatsz bővebben: https://www.facebook.com/events/2439626609438461/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.