Mi is az a fizioterápia és mikor alkalmazzák
A fizioterápia a különféle mozgásszervi problémák megelőzésében valamint kezelésében játszik fontos szerepet és szinte egyidős a történelemmel, hiszen már az ókorban is előszeretettel használták gyógyulásra az emberek a víz, az iszap és a napfény erejét. Még szinte egyáltalán nem létezett - vagy csak gyerekcipőben járt - a sebészet vagy épp a gyógyszeres kezelések, amikor a fizioterápia bizony már az orvoslás szerves részét képzete, mégis sokáig a szakma mostohagyermekeként kezelték.
Manapság azonban, amikor a legtöbben szeretnének a gyógyszerekre és műtétekre jellemző mellékhatások nélkül gyógyulni, ismét kezdik elismerni a szakterület fontosságát. A fizioterápia ugyanis egy olyan módszer, amely
pont ott fejti ki a hatását, ahol szükség van rá káros utóhatások nélkül.
Mikor hatásos a fizioterápia
A fizioterápia három területen alkalmazható nagy sikerrel:
A leggyakrabban a hát, derék, váll, nyak és ízületi fájdalmak csillapítására, illetve a deformitásokból, kopásokból, gyulladásokból, sérülésekből adódó mozgásszervi megbetegedések kezelésére alkalmazható.
A legismertebb fizioterápiás módszerek:
A fizioterápia természetesen nem mindenható gyógymód, így nagyon fontos, hogy reumatológus vagy ortopédus szakorvos diagnosztizálja a problémát és ne mi állapítsuk meg – mondjuk az internet segítségével -, hogy mi okozza a panaszainkat. Csak megfelelő szakértelemmel rendelkező orvos mondhatja ki a pontos diagnózist és állíthatja össze a személyre szóló kezelési tervet, amelynek része lehet a fizioterápia is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.