A mellkasi- és hasűri folyadékgyülemben szenvedők általában nagyon súlyos betegség következményeként szembesülnek a betegség kellemetlen tüneteivel. A hasvizenyő (ascites) legtöbbször májbetegség során alakul ki, míg a mellűri folyadékgyülem (pleurális effúzió) az esetek többségében szívelégtelenség vagy a tüdőhártyán megjelenő daganatos elváltozás következménye. A hasüregi vagy mellüregi folyadékgyülem olyan panaszok okozója, amik megkeserítik a hétköznapokat. A hasvizenyő során a megnövekedett, feszítő hasfal okoz kellemetlenséget, a mellkasi vizenyő pedig nehézlégzést, fulladást okoz. Akik ezektől a tünetektől szenvednek, azok számára gyakran még a legkisebb fizikai mozgás is komoly kihívást jelent.
“Küzdenünk kell magunkért, a családunkért.” - mesél tapasztalatairól Sándori Márta, tartós-katéter beültetésen átesett páciens az ewiCare medical centernek adott interjújában. „Amikor betegség támadja meg a szervezetünket, mindannyiunkra jellemző, hogy bevetjük az összes, általunk ismert praktikát tüneteink azonnali enyhítése érdekében. Ha komoly betegségről van szó, még intenzívebben kutatjuk a megoldási lehetőségeket, és ebben hozzátartozóink is igyekeznek segítségünkre lenni. Nehéz időszakban minden segítséget és hasznos tanácsot megfogadunk, ami gyógyulásunkat, állapotunk javulását eredményezheti.”
A hasüregi vagy mellüregi folyadékgyülem kezelésében Magyarországon forradalmian újnak mondható tartós katéteres eljárás a korábban kikerülhetetlen kórházi ellátást válthatja fel. A beavatkozást ambuláns körülmények között, műtőben végzik. A speciális anyagok felhasználásával készült katéter beültetése után a páciensek otthon, megszokott környezetükben tudják elvégezni a felgyülemlett folyadék lecsapolását. A tünetek a folyadék levezetése után rögtön enyhülnek, a páciensek könnyebben kapnak levegőt, és ezzel együtt jelentősen javul a közérzetük. Az eljárást a betegek saját igényeik szerint bármikor megismételhetik.
“Elég körülményes volt minden alkalommal vidékről bejárni a csapolásokra, és nagyon nyomasztó érzés volt újra és újra visszajárni abba a kórházba, ahol operáltak” - nyilatkozta Sándori Márta, aki 2017-ben esett át tartós-katéter beültetésen.
Az ewiCare medical center nagy hangsúlyt fektet a hasüregi és mellüregi folyadékgyülem kezelésének fájdalomcsökkentő, palliatív megközelítésére. A tartós katéter beültetése az életet megrövidítő szervi és daganatos megbetegedéseket kísérő problémáktól szenvedő beteg és családja életminőségét javítja. A palliatív ellátást segíti a rendelő korszerű, barátságos környezete is, amely a bevezetett óvintézkedések révén a COVID-járvány idején is teljesen biztonságos.
“Nagyon kellemesnek, megnyugtatónak, biztonságosnak éreztem a környezetet. Amikor először konzultáltam a rendelő vezetőjével az eljárásról, rögtön el is döntöttem, hogy belevágok a terápiába” - mesél Kozma Ferencné első benyomásairól. “Ha valakinek megteheti, éljen a lehetőséggel, nagyon nagy különbség, nagy könnyebbség, hogy otthoni körülmények között tudja hasvizét lebocsájtani – tette hozzá Sándori Márta a magánrendelőnek adott interjújában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.