Valamilyen szinten mindenki gyakorolja a kontrollt. A jó szellemi állapotban levő ember ezt leginkább az autóvezetés közben alkalmazza, és „uralja a gépjárművet", kontrollál egy munkafolyamatot vagy a beosztottjait, de mindezt egészséges kontroll formájában teszi.
Aki rosszabb állapotban van, a kontrollt önzésből kiterjeszti a párjára és a hozzátartozóira is,
és amikor mindezt egy bizonyos ponton túl is megteszi, akkor azt mondjuk az illetőre, hogy kontrollmániás.
„A lelket kell meggyógyítani ahhoz, hogy a sejtek egészségesek legyenek."
Ha nem vagyunk képesek az ego mögé látni, akkor a megfigyelésen, az egyre precízebb pszichológiai és egyre irodalmibb leírásokon túl sem leszünk képesek a teljes lelki gyógyulást elősegíteni, mert az elme, amit időnként az ego teljesen elural, csupán az élet lenyűgöző és látványos előtere, viszont a szeretetteli békés lét a nyugodt háttere. Ráadásul megszereznünk sem kell a képességet, hogy elérjük és megéljük ezt az állapotot, hiszen ez szerves és elválaszthatatlan részünk. Csak emlékeztetni kell magunkat és másokat erre, és esetleg a rárakódott törmeléket kell lelapátolni róla.
Véleményem szerint, sem a világ legjobb tematikájával megtartott előadás, sem könyv vagy bármilyen életvezetési, párkapcsolati tanácsadás sem fog átütő és stabil eredményt hozni, ha nincs meg az emberben a változtatás határozott szándéka és a megfelelő gyakorlatba történő átültetés.
Pilát Gábor, a Tabuk nélkül a párkapcsolatról Facebook-oldal megalapítója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.