Nyári hőség idején az egyik legjobb dolog a vízben hűsölés, a napozás vagy az árnyékban pihengetés – azonban egy „felfázás" csúnyán elronthatja a legjobb vakációt is. Meglepő módon nem a hideg víz, hanem általában a nedves fürdőruha okozza a problémát, hiszen a nedvesség elpárolgása miatt folyamatosan hűti a környező testrészeket. Sokan azt gondolják, hogy a melegben a fürdőruha is gyorsan megszárad rajtunk, ám a tapasztalatok azt mutatják, hogy ülő helyzetben az alhasi, illetve a kismedencét fedő részek maradnak a legtovább nedvesek, így itt hűt csak igazán a fürdőruha, és ez felfázáshoz vezethet. Ezért tapasztalják sokan strandolás után a hólyaghurut okozta kellemetlen tüneteket.
Nem csak divatból kell több fürdőruha
A felfázás (hólyaghurut) egyike azon nyári fertőzéseknek, amelyeket a strandolás során „szerezhetünk be" a leggyakrabban. A tünetek közé tartozik a fájdalmas vizelési inger, az égő, csípő érzés vizelés közben, az alhasi fájdalom és a visszatérő, sürgető vizelési inger.
Mindez elkerülhető, ha több váltás fürdőruhát viszel magaddal a vízpartra. Így biztosíthatod a lehűlésmentes, száraz környezetet az intim területeid számára. A felfázás a férfiakat csak ritkán érinti, ez sajnos a nők keresztje. Annyi áll a hátterében, hogy a női húgycső jóval rövidebb, így a kórokozók sokkal könnyebben jutnak fel a hólyagba.
Sokakat zavar, ha nem áll rendelkezésre a strandokon ingyenes öltözőkabin. Még ilyenkor is jobban megéri magunk köré csavarni egy törölközőt, és alatta átöltözni, mint egy kellemetlen hólyaghurut miatt szenvedni. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekek tőlünk, felnőttektől tanulják meg a strandolási szokásokat.
Ha a fürdőruha nedves, mindig csavarjuk ki alaposan, öblítsük át tiszta vízzel, majd tegyük egy tiszta törölközőre, és hagyjuk megszáradni a napon. Ha gyakran úszunk, és a váltás fürdőruha nem száradna meg időben, vigyünk többet magunkkal. Bikini esetén az is jó ötlet, ha csak az alsót váltogatjuk. A strandolás után sose hagyjuk a nedves fürdőruhát a törölközőbe csavarva. A legjobb, ha azonnal kimossuk, vagy legalább szappanos vízzel átöblítjük, majd megszárítjuk.
Ha mégis megtörténik a baj
Ne adjunk esélyt a hüvelyi és húgyúti fertőzéseknek, és élvezzük gondtalanul a nyaralást, amelyhez legalább két-három fürdőruha az ideális! Ha minden óvintézkedés ellenére felfázásos tüneteket észlelünk, azonnal kezdjünk bőséges mennyiségű vizet inni. A termelődő vizelet átöblíti a hólyagot és segít megszabadulni a kórokozóktól.
Ha valakinél mégis jelentkeznek a hólyaghurut kezdeti tünetei, mielőbb kezelje a problémát! Az orvos által felírt antibiotikumok segítenek a súlyos húgyúti fertőzések legyőzésében és enyhíthetik a tüneteket, ám az antibiotikumok használata hosszú távon megterhelő és antibiotikum-rezisztencia kialakulásához is vezethet.
Természetes módszerek
Számos természetes módszer is alkalmazható a hólyaghurut kezelésére, mint például a C-vitamin, amely erősíti az immunrendszert. Savas környezetet teremt a húgyhólyagban, amely lassítja a baktériumok szaporodását.
Gyógynövényekből készült teák is használhatók a hólyaghurut kezelésére, előnyös lehet például a medveszőlőlevél, az aranyvessző, a nyírfalevél és a csalánlevél. A növények mérsékelik a gyulladást és a fájdalmat, valamint vízhajtó hatásuknál fogva segítenek megszabadulni a kórokozóktól.
Idejében cselekedve a felfázás korai és enyhe tüneteit sok folyadék fogyasztásával és patikaszerekkel is lehet kezelni. Amennyiben nagyfokú levertséggel járó láz vagy a vizeletünkben vér jelenne meg, kérjünk sürgős orvosi segítséget!
A cikk megjelenését a Phytotec Hungária Bt. támogatta.
Hirdetés
Az Urzinol tabletta medveszőlőlevélkivonat-tartalmú, vény nélkül kapható hagyományos növényi gyógyszer.HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER. A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL. A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.