A csecsemőmirigyet sokáig a "haldokló sejtek temetőjének" - mintegy evolúciós balesetnek - tartották és úgy gondolták, felnőttkorra elveszíti a funkcionalitását. Olyannyira, hogy néha szívműtét során el is távolítják, hogy a sebészek jobban hozzáférhessenek a szívhez és a főbb erekhez. Most azonban kiderült, ez az elfelejtett szerv, amely a tüdőlebenyek között, a szegycsont mögött található, nem olyan haszontalan, mint gondolnánk.
„A csecsemőmirigy-eltávolított emberek tanulmányozása során felfedeztük, hogy erre a szervre feltétlenül szükség van az egészséghez. Ha ez nincs meg, akkor az emberek halálozási és rákkockázata legalább a kétszerese" - írta Dr. David T. Scadden a tanulmány vezető szerzője.
A felfedezést empirikus vizsgálat során tették, így egyelőre a pontos ok-okozati összefüggés nem ismert. Annyi azonban biztos, hogy a csecsemőmirigy eltávolítását alaposan mérlegelni kell, ugyanis az a rettegett daganatok kialakulásának megnövekedett kockázatával járt.
Ez is érdekelhet
A stressz szerepe a daganatok kialakulásábanPortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.