Szülészeti fogó, láncfűrész, elektromos fürdő. Amikor megismeri az ember, miféle orvosi eszközöket alkalmaztak régen gyógyításra, összeteszi a két kezét, hogy a modern világ szülötte. Elhoztuk az 5+1 legrémisztőbb műszert, amit orvosok tényleg használtak!
Kevesen gondolnák, hogy a láncfűrész használata horrorfilmekben közelebb áll eredeti funkciójához, mint a favágáshoz.
Eredetileg orvosi műszerként fejlesztették ki, amivel csontot vágtak, végtagot amputáltak, később a szülés, pontosabban a császármetszés folyamatát gyorsították fel vele.
Kellemetlen betegség az aranyér, hát még, ha aranyér fogóval kezelik! Ez az orvosi eszköz úgy működött, hogy két penge közé fogta az aranyeret, aminek ezáltal megszűnt a vérellátása és leesett. Ennél a ténynél már csak az nyugtalanítóbb, hogy a készüléket mai napig használják műtétekhez.
Az elektromosság felfedezése lenyűgözte az embert, így nem kellett sokat várni, hogy az orvostudomány is felfigyeljen rá. Rövidesen elterjedtek az elektromos fürdők, melyekkel ízületi gyulladást, fájdalmat, de még mentális problémákat is kezelni akartak. Az orvosi műszer a várt gyógyulás helyett gyakran égési sérülést, fájdalmat okozott, izomsérülést okozott és a szolárium elődjének tekinthető.
Furcsa belegondolni, hogy a szülészeti fogó feltalálásakor olyan forradalminak számított, hogy feltalálója évekig titkolta. Ez a hatalmas fémcsipesz egyszerre szolgált a baba fejének megtartására, helyes irányba mozdítására, valamint a hüvely tágítására szülés során.
Használata alapvetően érzéstelenítés nélkül történt, ami felfoghatatlan fájdalmat, gyakran koponyasérülést okozott az újszülöttnek.
A fogorvostól való rettegés minden bizonnyal a fogászati kulcsig vezethető vissza, amit elsősorban foghúzáshoz alkalmaztak, még az 1700-as években. Úgy működött ez a régi orvosi eszköz, hogy a kampót a fog tetejéhez, a támaszt pedig a foggyökérhez illesztették, majd kulcsként ráfeszítették a fogra. A kezelés következtében a fog gyakran kitört, és a gyökeret utólag kellett kipiszkálni a fogmederből.
Gyermekbénulás és egyéb izomsorvadásos betegségekhez találták ki a vastüdőt, mely légnyomás változás révén segítette a légzést. Aki bekerült a gépbe, lényegében teljesen ki volt szolgáltatva környezetének, mozgásképtelen volt, de szerencsére a többség pár hét, pár hónap után kijutott a vastüdőből.
Voltak azonban olyanok, akik hosszú évtizedeket életek le a vasszerkezetben, még diplomát is ott szereztek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.