A Goodwill Pharma Az Egészségért Közhasznú Alapítvány által létrehozott díj évről évre egyre nagyobb erkölcsi súllyal bír, hiszen közvetlen visszajelzést jelent a társadalom részéről. A 2025-ös díjátadóra 2551 orvosra érkezett jelölés, és a több mint 260 ezer leadott szavazat is azt mutatja, hogy a páciensek igenis értékelik, ha egy orvos nemcsak szakmailag kiváló, de emberként is jelen van a gyógyításban.
„Emberséges odafordulás és figyelem nélkül elidegenedik egymástól az orvos és a beteg, ez a kapcsolat pedig meghatározhatja a gyógyulás esélyét. Jó orvosi gyakorlat csak empátiával létezhet– minden apró gesztus, minden türelmes magyarázat számít. A páciensnek is van azonban felelőssége, a gyógyulás érdekében együtt kell működjön az orvosával, hogy a jó gyógyító érezhesse a munkája értelmét” – mondta dr. Kardos Mária, a Goodwill Pharma Az Egészségért Közhasznú Alapítvány szóvivője. „A Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj üzenete napjainkban az emberséges gyógyítás gyakorlatának megőrzése. Egymásra való odafigyelés nélkül egyébként sem létezhet az emberiség, ám ez különösen igaz a gyógyító munkára. Alapítványunk célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az orvosi hivatás pótolhatatlan értékeire: az empátiára, a gondoskodásra, az elkötelezett szolgálatra, melyeket a társadalmi kultúra változásai miatt ma különösen nehéz megvalósítani, miközben ezek az értékek nélkülözhetetlen elemei a sikeres gyógyításnak” - tette hozzá.
Az orvoslás ma már nemcsak gyógyítás, hanem edukáció is. A helytelen öndiagnózis, a kontroll nélküli gyógyszer- és étrend-kiegészítő-fogyasztás olyan problémák, amelyekkel az orvosoknak nap mint nap szembe kell nézniük. „Egy jó orvos nem csupán kezel, hanem tanít is. Segíti a pácienst abban, hogy tájékozott, tudatos döntéseket hozzon a saját egészségével kapcsolatban – mondta el dr. Jójárt Ferenc, a Goodwill Pharma elnök-vezérigazgatója, aki az eseményen videóüzenetben köszöntötte a díjazottakat Grúziából, ahol épp a magyar gyógyszeripart képviselte. „A mai világban, ahol a mesterséges intelligencia is egyre nagyobb szerepet kap, még fontosabbá válik az emberi tényező: a lelkiismeret, az empátia és a személyes jelenlét. Ezt nem lehet gépekre bízni” – nyilatkozta.
A díjátadó ünnepségen országosan nyolc közönségdíjat, egy különdíjat, valamint egy életműdíjat is átadtak. A különdíj és az életműdíj odaítéléséről egy független, háromtagú szakmai zsűri döntött, figyelembe véve a szakmai életpálya teljesítményét és társadalmi hatását. A Díj 8 éve alatt összesen 44 közönségdíjas és 14 különdíjas orvos mondhatja magáénak ezt az elismerést. A kitüntetett orvosok mindegyike olyan példát mutat, amely túlmutat a szaktudáson – emberségükkel és elhivatottságukkal igazi példaképeivé váltak a hazai egészségügynek.
A Goodwill Pharma Az Egészségért Közhasznú Alapítvány célja, hogy felhívja a figyelmet a magas színvonalú, empatikus orvosi gyakorlat jelentőségére – nemcsak a jelen orvosai, hanem a jövő generációi számára is. Az alapítvány elkötelezett abban, hogy olyan példákat mutasson be a társadalomnak, amelyek segítenek megerősíteni a hitet: jó kezekben van az egészségügy, és van kikre bízni a jövőnket. „Ez a díj több, mint egy elismerés: megerősítés azoknak, akik ma is hisznek az orvosi hivatás szívvel-lélekkel való gyakorlásában. A díjazottak számára, pedig azt üzeni: jó döntést hoztak, amikor ezt a pályát választották – és a társadalom hálája erősítse meg őket ebben nap mint nap” – fogalmazott dr. Kardos Mária.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.