Itt a forralt bor szezonja, ami a téli házibulik egyik kedvenc szereplője. Ez a finom, melengető ital otthon is könnyen elkészíthető. Ráadásul van egy apró trükk, amivel igazán különlegessé teheted! Megmutatjuk, mi az a titkos hozzávaló, amitől a te forralt borod lesz a legfinomabb.
Forralt bor hozzávalók:
1 üveg száraz vörösbor
1 db citrom
1 db narancs
2 rúd fahéj
3 evőkanál cukor
6 db szegfűszeg
1 db csillagánizs
1 bögre víz
Karikázzuk fel héjastul a citromot és narancsot, majd egy fazékban a cukorral, vízzel, forralt bor fűszerekkel együtt kezdd el melegíteni. Amikor már gyöngyözik a keverék, add hozzá a bort, és melegítsd 10-15 percig. Ha már összeértek az illatok, levehetjük a tűzről. Magas falú bögrében tálaljuk, üvegben a legmutatósabb.
Nevéből adódóan sokan hajlamosak valóban felforralni, de 60-70 foknál nem szabad magasabb hőfokra tenni, különben a forralt bor alkoholtartalma elillan. Utóbbi pedig ront az ízélményen.
A forralt borban az egyik legjobb – fantasztikus aromái mellett – hogy teret enged a kreativitásnak. Ha ismered az alapreceptet, kísérletezz bátran a különböző fűszerekkel, gyümölcsökkel! A gyömbér, a kardamon igazán pikáns ízvilágot kölcsönöz az italnak. Bevállalósak még borssal is megbolondíthatják a főzetet, a különböző likőrök, brandyk pedig testesebb ízvilágot varázsolnak neki.
Gyümölcsök közül a vérnarancs, grapefruit szuperül kihozza a vörösbor ízét, igazán ünnepélyes lesz tőle a végeredmény. Mazsola és mandula forralt borba főzve Skandinávia hóhintette fenyveseibe repíthet minket.
A vörös forralt bor receptek legjobban egri bikavérrel, kékfrankossal, merlottal, esetleg egy jóféle kadarkával működnek, mivel ezek kellően testesek ahhoz, hogy ízüket ne nyomják el a fűszerek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.