Idén október 31-én, vasárnap 3 óráról 2 órára állítjuk vissza az órákat, ezzel elkezdődik a téli időszámítás. G. Németh György, a Magyar Alvás Szövetség elnöke elárulta, hogyan hat ez az alvási ciklusunkra, és meddig marad az óraátállítás.
Egyáltalán nem hasznos az embernek, hogy mesterségesen beleavatkozunk a természet rendjébe. A belső óránk felborul, ami hatással van az alvásunkra, így az egész életünkre
-kezdte G.Németh György, aki arra a kérdésre, hogy van-e értelme az óraátállításnak, így felelt:
Nincs, és ezt az Európai Unió is nagyon okosan felismerte. Igaz, hogy eltörölte az óraátállítást, de az országoknak szabad kezet adott abban, hogy kiválasszák, hogy a nyári vagy a téli időszámítást szeretnék-e. A politikai és gazdasági érdekek mentén azonban nehéz dönteni, komoly összehangoltságra van szükség. Az eredmény pedig látszik is: a cseheken kívül senki nem döntött még. Náluk öt évig biztosan marad az óraátállítás.
-tette hozzá.
A Magyar Alvás Szövetség elnöke elmondta, hogy az emberi szervezet nagyon érzékeny, és még ez az egy óra is nyomot hagy bennünk, főleg az idősek, a betegek és a gyerekek lesznek fáradtabbak az ezt óraállítást követő pár hétben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.