Amíg nincs semmi bajunk, nem is tudjuk, hogy az egészség olyan szabadságot ad, amelyet nagyon kevesen ismernek fel. Bronnie Ware testközelből látta ezt, ugyanis nyolc éven át házigondozó volt, és olyan haldokló emberekkel foglalkozott, akik életük utolsó heteit élték. Bár fizikai ápolásra kérték fel, a munkája során rájött, hogy sokkal fontosabb volt a betegek érzelmi életében betöltött szerepe.
A haldoklók számára sokat jelentett, hogy mellettük volt és meghallgatta őket, gondolataikat pedig papírra vetette, Életkönyv címmel.
Ezeket a dolgokat bánták meg a leggyakrabban:
• Bárcsak lett bátorságom önmagamhoz hű életet élni, nem pedig azt, amit mások elvárnak tőlem!
• Bárcsak megvalósítottam volna a vágyaimat!
• Bárcsak lett volna bátorságom kifejezni az érzéseimet!
• Bárcsak tartottam volna a kapcsolatot a barátaimmal!
• Bárcsak megengedtem volna magamnak, hogy boldogabb legyek!
A saját halandóságunk tudatában élni alapvetően megváltoztatja azt, mit értékelünk és mit nem, valamint, hogyan használjuk fel időnket. A halál árnyékában már világosan látszik, milyen tartalmatlan dolgokra pazaroltunk időt és az is kiderül, mi érték és mi nem
Ha valóban és mélyen elfogadjuk azt a tényt, hogy nem élünk örökké, akkor valószínűleg sokkal inkább arra fókuszálunk, ami fontos és pontosan látjuk, az idő érték
Ez is érdekelhet:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.