Három kiállítást ajánlunk a figyelmedbe, közülük az egyik hamarosan bezár, a másodikhoz filmvetítéssel egybekötött előadás is kapcsolódik, a harmadik pedig egyszerűen csak érdekes - persze csak ha érdekelnek a szép cipők, ruhák és bútorok, vagyis a mindennapi tárgyak, csak jóval szebb kivitelben.
MAGYAR NEMZETI GALÉRIA
Hamarosan zár a Chagall kiállítás
2014. január 5-ig látható
Az MNG két, egymást kísérő tárlata közül az egyiket a párizsi Musée du Luxembourg Chagall-kiállításának alapján állították össze, és több mint hatvan művet tár elénk. Igazi szenzáció a több mint háromszor négyméteres vászon, az ikonikus művész 1964-ben festett fő műve, az Élet (La Vie). A színpompás, mintegy nyolcvan figurát felvonultató mozgalmas alkotás a művész életének lenyűgöző összefoglalása. Chagall alapvetően derűs és optimista művészetének képezi ellenpontját Ámos Imre, a „magyar Chagall” - a háború örvényében 1937-1944 című kiállítása, amelyben a munkaszolgálat és a háború borzalmait megjelenítő festményekből és grafikákból a zsidóság életének tragikus útja elevenedik meg. A két kiállításon két párhuzamos, a 20. századra jellemző sorsot ismerhetünk meg, és rajtuk keresztül egy jelentős darabot a 20. század történelméből.
LUDWIG MÚZEUM
Úton lenni, vagy útban lenni?
2014. január 12-ig látható
Az Allen Ginsberg munkássága és személyisége köré épített virtuális, multimédiás kiállítást már figyelmetekbe ajánlottuk, most a hozzá kapcsolódó, vetítéssel egybekötött előadássorozat miatt említjük megint. Január 7-én 18.00 órakor a BBS (Balázs Béla Stúdió) archívumának a magyar beatnemzedékhez kötődő anyagaiból válogat Kodolányi Sebestyén. "A generáció, amelynek tagjai nem úton, hanem inkább útban voltak" - ez lehetne az előadás mottója. (In memoriam Hajnóczy Péter, 1981 és Úton, 1981.)
VAM DESIGN CENTER
Design Now!
állandó kiállítás
Ha eddig nem nézted meg, akkor határozd el, hogy januárban mindenképpen ellátogatsz a Design Now! kiállításra, amely részben gyönyörű cipőket és ruhákat, részben pedig a bútordesign történetének kiemelkedő alkotásait mutatja be, a szecessziótól a modern, posztmodern, illetve az organikus, erotikus és high tech stílusig - olyan darabokat, amelyek a világ kortárs művészeti múzeumaiban is helyet találtak. A tárgykultúra jeles darabjai mellett neves magyar ruhatervezők, illetve cipőkészítők és ékszertervezők munkái is megtekinthetők, és a tárlat folyamatosan bővül fiatal tervezők új munkáival, amelyek egy részét a kiállítási designshopban is megtalálod.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.