Klárikát akkor ismertem meg, amikor 18 évesen, szárnyait bontogató színészpalántaként a Nemzeti Színiakadémián tanultam. Már első éves tanulóként beosztottak bennünket a nagyok mellé a színdarabokba, így egyszer csak azon vettem észre magam, hogy Agárdy Gáborral, Sinkovits Imrével, Kállai Feri bácsival és Tolnay Klárival egy darabban játszom. A Nagymama igazi örömjáték volt az akkori Nemzeti Színház ikonjainak. Brillírozhattak benne, megmutathatták, hogyan kell nevetni és nevettetni.
Ők is meséltek a Life.hu-nak a Pesti Magyar Színiakadémián szerzett élményeikről: Száraz Dénes, Makranczi Zalán, Gryllus Dorka, Seprenyi László, Szente Vajk
Amikor megtudtam, hogy édesapám kedvencével, Tolnay Klárival állhatok majd egy színpadon, elképzeltem a nagy dívát, aki érinthetetlen és hajlongva kell majd bókolni előtte. Ehelyett egy törékeny, kicsi, kedves asszony jelent meg, aki ugyanúgy viháncolt velünk a színfalak mögött, mintha közénk, húszéves lányok közé tartozna és nem lenne profi, sokat látott színészlegenda. Mégis felnéztünk rá, hiszen olyan különleges aura vette körül, ami csak keveseknek adatik meg.
Amikor a nagyjelenetben karéjban álltunk és közénk lépett, a közönség percekig állva tapsolta őt, ami nekünk, lelkes színészpalántáknak hatalmas élmény volt. Klárika mosollyal az arcán köszönte meg a tapsot és egy kecses kézmozdulattal jelezte: köszöni, a darab folytatódhat. Színészkollégái, Agárdy, Sinkovits, Kállai, Béres Ilona, Csernus Mariann hatalmas szeretettel és tisztelettel vették őt körül, pedig akkor már ők is mind csillogó nevek voltak a színházi világban. A kulisszák mögött a legendák cinkostársként viccelődtek és beszélgettek az éppen aktuális, őket foglalkoztató kérdésekről. Bár azóta közel 20 év telt el, az emlékezetembe mélyen beivódtak ezek az évek, és a mai napig hálás vagyok a sorsnak, hogy Tolnay Klárival egy színpadon állhattam és közelről láthattam, hogyan működik egy igazi díva.
Egy díva élete
Tolnay Klári, kétszeres Kossuth-díjas magyar színésznő, érdemes és kiváló művész a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, eredeti nevén Tolnay Rózsi, Budapesten született 1914. július 17-én. A kis Rózsi már gyermekkorában bújta a könyveket. A színházi világgal Bókay János író és tekintélyes lapszerkesztő révén ismerkedett meg. Karrierje a Hunnia Filmgyárban kezdődött, ahol felfigyeltek a tehetségére és sikerült bekerülnie a legendás Meseautó című filmbe. Majd a Vígszínház következett, ahol számos darabban kiugró sikert ért el. Közben férjhez ment Ráthonyi Ákos filmrendezőhöz és megszületett gyermekük, Zsuzsa. A háború tönkretette a Vígszínházat, a színésznő munkahelyét és közben férje külföldre távozott. Várkonyi Zoltán Művész Színházában találkozott Darvas Ivánnal. A legendás szerelemből házasság lett. Tolnay Klári karrierje 1948-ban újra felfelé ívelt a Vígszínházban, ám amikor a polgári értékrend őrzőit a politikai rendszer szétkergette, a Madách Színházhoz szerződött. Itt a díva otthonra lelt és sikert sikerre halmozott. A színésznő karrierje még a rendszerváltás utáni években, 1990-től is töretlen maradt. Szerepeiben tündökölt egészen 1998. október 28-áig, amikor álmában érte a halál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.