A maláj repülőgép eltűnése
Március 8-án a maláj légitársaság 370-es járatának nyoma veszett a levegőben valahol Kuala Lumpur és Peking között. Ez a kutatás volt eddig a legdrágább a légi közlekedés történelmében, de sajnálatos módon nem járt sikerrel, mivel semmiféle bizonyítékot nem találtak. A legreálisabb elmélet szerint a gép az Indiai-óceánba zuhant, a kutatók jelenleg is az óceán mélyét kémlelik abban reménykedve, hogy törmelékekre vagy valamilyen roncsra bukkannak. Viszont annak a lehetőségét, hogy a repülőgép erőszakos bűncselekmény vagy terrorizmus áldozata lett teljességgel kizárták, de amíg nem találják meg a gép roncsait az is rejtély marad, hogy mi is történt valójában az utasokkal a fedélzeten.
Bill Cosbyt szexuális erőszakkal vádolták meg
Bill Cosby mondhatni egy elég meggondolatlan PR áldozata lett, a #CosbyMeme-nek köszönhetően az egész internetet a róla készült mémek lepték el, ami miatt egyre több nő bukkant fel és vádolta meg Cosbyt, hogy begyógyszerezte, majd megerőszakolta őket. A történetek az elmúlt 30 évet ölelik fel, a megerőszakolt nők közül néhánynak még arra is lehetősége volt, hogy leírja a tapasztalatait, köztük a szupermodell Janice Dickinsonnal és Beverly Johnsonnal. A rengeteg vádló ellenére Cosby nem kommentálta az eseményeket, inkább hagyta, hogy a képviselői tartsanak ki az ártatlansága mellett. A 2006-os polgári per óta nem nyújtottak be ellene vádat, mindenesetre a történtek növelték Cosby hírnevét.
Malala Yousafzai elnyerte a Nobel-békedíjat
Ebben az évben a 17 éves pakisztáni Malala Yousafzai lett a Nobel-békedíj legfiatalabb nyertese. Az emberi jogokért és a nők oktatásáért küzdött 11 éves kora óta, mikor is a BBC-nek kezdett névtelenül egy blogot írni arról, hogy milyen az élet a tálib uralom alatt. Még híresebb lett, amikor a New York Times 2009-ben dokmunetumfilmet készített róla és a munkájáról. 2012-ben, amikor a tálibok halálosan megfenyegették őt és családját, kísérletet tettek a megölésére. Csodával határos módon túlélte, és 2013-ban a TIME magazin már a 100 legbefolyásosabb ember közé sorolta. 2014-ben pedig neki ítélték a Nobel-békedíjat a gyermekek és fiatalok elnyomása elleni harc és az oktatásához való jog melletti kiállásért.
Michael Brown lelövése
A 18 éves afro-amerikai Michael Brownt egy fehérbőrű rendőr, Darren Willson lőtte le 2014 augusztusában, ami világszerte a címlapokra került és nagy felháborodást váltott ki az emberekből. Az eset békés és erőszakos tüntetéseket robbantott ki, illetve több száz sztorit a lelövés részleteiről és hogy Wilsonnak volt-e indoka elsütni a fegyvert. Novemberben az esküdtszék bejelentette, hogy nem vádolja gyilkossággal Wilsont, ennek hatására zavargások törtek ki a Missouri állambeli Ferguson városban. Brown halála több fontos témát is felvetett, mint például az etnikai alapú kirekesztést és az erőszak alkalmazását.
ALS Ice Bucket Challenge
Az ALS Ice Bucket Challenge elsöprő sikert aratott nyáron a közösségi médiában. Lehetetlen volt úgy netezni, hogy ne botlottál volna bele egy-egy jeges vödrös videóba, amivel próbálták felhívni a figyelmet az ALS betegségre és kihívással buzdították ismerőseiket, hogy tegyenek ők is így és borítsanak jeges vizet a fejükre. Az ALS Egyesület bejelentette, hogy több mint 100 millió dollár adományt kaptak csaknem egy hónap alatt. A kihívást június 1. és augusztus 13. között 2,2 milliószor említették meg Twitteren és 1,2 milliószor Facebookon.
ISIS
Az ISIS-ként ismert közel-keleti dzsihádista lázadó csoport világszerte a címlapokra került ebben az évben a közösségi média hírverése, az emberiség ellen elkövetett bűncselekményeik és az iszlám állammá válás elméletük kapcsán. A világvezetők és a hírügynökségek is terrorista csoportként tartják számon, holott még az Al-Kaida is megszakította minden kapcsolatát a csoporttal. Az elképzelésüket az iszlám államról sokan kritizálták, de ők továbbra is hatalmat gyakorolnak a polgári lakosság, a média és a katonai csoportok felett. Kanada és az Egyesült Államok egyaránt ígéretet tettek, hogy segítenek az ISIS elleni küzdelemben a Közel-Keleten.
Kim Kardashian és Kanye West esküvője
Az év egyik legszórakoztatóbb híre Kim Kardashian és Kanye West esküvője volt. A pár május 24-én házasodott össze Olaszországban közeli barátaik és családtagjaik színe előtt, bár az esküvőt nem tisztelte meg jelenlétével Jay-Z és Beyoncé, valamint Kim bátyja, Rob sem. Kim show-műsora, a Keeping up with the Kardashians és a közösségi média (leginkább az Instagram), nem is beszélve a Vogue lapról mind hónapokon keresztül készültek a nagy napra, a végeredmény pedig gyönyörű volt. A kérdés az, hogy ez meddig fog tartani?
A maláj repülőgép lelövése
A maláj légitársaság egy másik katasztrófája idén az Amszterdamból Kuala Lumpurba tartó utasszállító repülőgép lelövése volt július 16-án Ukrajna felett. A fedélzeten tartózkodó 295 ember mind életét vesztette. Az ukrán kormány a felelősséget a környéken tartózkodó egyik orosz szakadár csoportra hárította, a jelentések szerint ekkor a csoport birtokában éppenséggel volt egy Buk kilövő berendezés, de az oroszok az ukrán kormány számlájára írják a történteket. A vizsgálat jelenleg is folyik és a teljes jelentés 2015 augusztusa előtt nem is várható.
A Sony kiszivárgott e-mailjei
A legutóbbi botrány a Sony kiszivárgott e-mailjei kapcsán keletkezett. December 9-én a hackerek kiszivárogtatták a két Sony vezető, Amy Pascal és Steve Mosko beérkezett leveleit. A Guardians of Peace nevezetű csoport vállalta a felelősséget, amiért nyilvánosságra hozta, hogy mit is gondol valójában a két vezető bizonyos celebekről és filmekről, amiket épp most készítenek. Angelina Joliet például “minimálisan tehetséges, elkényeztetett kölyök”-nek nevezték, de előkerültek még másolatok az Annie című családi vígjátékról és az októberben megjelent Harag filmről is, mielőtt még hivatalosan megjelentek volna. Egy összeesküvés-elmélet szerint ez egy megtorlás volt a The Interview című film története miatt, amely az észak-koreai vezető, Kim Jong-Un meggyilkolásáról szól.
Kiszivárgott meztelen fotók
A meztelen celebfotók kiszivárgása mögött álló hackereket még mindig nem sikerült beazonosítani. Több száz celeb magánéletét megsérthették, amikor feltörték az iCloudot és meztelen fotók kerültek elő mindenkiről Jennifer Lawrence-től kezdve Kate Uptonig. Talán Jennifer Lawrence járt a legrosszabbul a legtöbb nyilvánosságra hozott meztelen fotóval. A Vanity Fairrel készült interjújában elmondta, hogy a történtek semmiben sem különböznek egy szexuális bűncselekménytől. Ezzel sokan egyet is értettek, de néhányan azt mondták, hogy ha az emberek nem akarják, hogy mindenki lássa a meztelen képeiket, akkor talán nem kéne őket az első helyre tenniük a galériában. A kiszivárogtatott fotók miatt pedig ebben az évben Jennifer Lawrence lett a legkeresettebb személy a Google-ban.
Robin Williams és Philip Seymour Hoffman halála
Sajnos minden évben hunynak el hírességek, de Philip Seymour Hoffman februári és Robin Williams októberi halála különösen rosszul érintette a rajongókat. Hoffman kábítószer-túladagolás következtében vesztette életét a lakásában, Williams pedig hosszas depresszióval küszködés után lett öngyilkos. Mindkét színész nagy tiszteletnek örvendett, a rajongók a közösségi médián keresztül fejezték ki részvétüket a családtagoknak, barátoknak és próbáltak arra emlékezni, mit is adtak a színészek a világnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.