Jack Nicholson
Noha ma már mindenki Jack Nicholson pályafutásának egyik legemblematikusabb figurájaként emlékszik a Száll a kakukk fészkére megzabolázhatatlan, a börtönt őrültet játszva megúszni próbáló szélhámosára, eredetileg nem is neki szánták a szerepet: Marlon Brando, Steve McQueen, Gene Hackman és Burt Reynolds is visszautasította az ajánlatot, mielőtt az Nicholsonnál landolt. Aki a forgatáson aztán még csúnyán össze is veszett Milos Forman rendezővel, de a végeredmény mégis egy zseniális film és Oscar-díj lett — Nicholsonnak és Formannak is.
Jack Nicholson időközben közeledik a 80. életéve felé, és visszavonulóban van: a 2000-es években még 1-2 évente vállalt azért egy-egy új filmet, és olyan emlékezetes mozikban is játszott, mint A tégla, a Schmidt története vagy A bakancslista, de 2010 óta nem lépett a kamerák elé. Sőt, nincs hír arról sem, hogy tervezné, így könnyen lehet, hogy már nem láthatjuk őt többet új filmben.
Danny DeVito
Hollywood első számú köpcösének a Száll a kakukk fészkére idején még volt haja és kisfiús mosolya, utóbbira szüksége is volt a boldog együgyűségben létező Martini szerepéhez — amely DeVito számára a kiugrást jelentette annak idején. Máig tartó karrierje során rengeteg nevezetes (főleg mellék-)szereplőt formált meg (a teljesség igénye nélkül: az Ikrek Vincentje, a Batman visszatér Pingvinembere, a Reneszánsz ember tanárfigurája), jelenleg pedig leginkább a Felhőtlen Philadelphia című tévésorozatban bohóckodik. De jelentős a rendezői és a produceri pályafutása is, legutóbb például a Sírok között című Liam Neeson-filmen dolgozott az utóbbi minőségben. No és a tervek szerint hamarosan jön az Ikrek folytatása: a Hármasikrek, benne egy új tesóval, Eddie Murphyvel!
Christopher Lloyd
Christopher Lloyd első filmszerepe volt a Száll a kakukk fészkére pszichiátriai ápoltjának figurája, és azt a különleges arcberendezést, ami itt az őrültséget érzékeltette, Lloyd később inkább vígjátéki szerepekben kamatoztatta (a stábban amúgy is meglepően nagy arányban voltak a komédiák felé forduló színészek). Lloyd fénykora a nyolcvanas-kilencvenes évekre esett, többek között a Vissza a jövőbe-trilógia Dokijával és az Addams Family kopasz Fester bácsijával. Mostanában is rengeteget dolgozik, de inkább tévésorozatokban és szinkronhangként, jelentősebb mozifilmekben már csak nagyon apró szerepekben szokott felbukkanni (az utóbbi években a Sin City második részében és a Hogyan rohanj a veszTEDbe című filmben).
Brad Dourif
Szintén az első filmszerepet jelentette Brad Dourifnak az anyakomplexusos, félénk és dadogó Billy tragikus szerepe — és egyből meg is kapta érte az Oscar-díjat. Ekkora sikert azóta sem könyvelhetett el a pályafutása során, de így is Hollywood egyik legkarakteresebb epizódszínésze lett, olyan emlékezetes filmekkel és sorozatokkal, mint a Kék bársony, a Dűne, az Alien 4., a Deadwood vagy A Gyűrűk ura-trilógia (emlékezzünk csak Kígyónyelvre!). Dourif máig aktív, és továbbra is mellékszerepekben látható kisebb és nagyobb filmekben, a horrorokhoz pedig különösen vonzódik.
Louise Fletcher
Oscar-díjat ért negyven évvel ezelőtt Louise Fletcher számára is a Száll a kakukk fészkére, és benne a merev és rideg Ratched nővér szerepe — a színésznőt pedig annyira frusztrálta, hogy a forgatás során végig ilyennek kellett mutatkoznia, hogy a záróbulin alsóneműre vetkőzve mutatta meg a másik énjét. A nagy sikerből azonban nem igazán sikerült hosszú távra szóló tőkét kovácsolnia: rengeteg filmben és sorozatban szerepelt, de ezek közül csak kevés volt olyan, aminek a címe közismertté vált (a Kék acél, a Kegyetlen játékok, a Vészhelyzet, a Hősök és a Shameless - Szégyentelenek tartozik talán ide). Fletcher máig is színészkedik — a korából adódóan elsősorban már nagymamaszerepekben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.