A dolgozók lépésére mindössze egy nappal azután került sor, hogy a párizsi hatóságok bejelentették, a megerősített rendőri jelenlétnek és a videokamerás megfigyelésnek köszönhetően idén csökkent a turisták elleni bűncselekmények száma.
Az Eiffel-tornyot működtető vállalat szerint azért zárták be az épületet, mert a személyzet aggódik a környéken garázdálkodó zsebmetszők miatt, így a cég most a rendőrséggel együttműködve igyekszik megoldást találni a problémára.
A sztrájkoló alkalmazottak egyike elmondta az AFP-nek, hogy olykor eléri a harminc főt is a torony lábánál prédára vadászó zsebtolvajok száma, négy-ötfős bandákban támadnak, főleg a távol-keleti turistákra. Egy másik, a tolvajok ellen fellépő alkalmazottat meg is fenyegettek a zsebesek.
A naponta több ezer, évente 7 millió látogatót vonzó torony normális esetben az év minden napján nyitva van, és csupán rövidebb időszakokra zár be bombariadók vagy sztrájkok esetén. Pénteken is turisták tömegei hömpölyögtek a látnivaló körül.
Három évvel ezelőtt a Louvre dolgozói ugyancsak a zsebtolvajok elszaporodása miatt hirdettek sztrájkot.
A párizsi hatóságok csütörtökön közzétett adatai szerint a rablások száma 25, a zsebtolvajlásoké 23 százalékkal csökkent az év első négy hónapjában az előző év azonos időszakához képest.
Francois Molins párizsi főügyész, aki a héten személyesen is ellátogatott a Champs-Élysées sugárútra, demonstrálva, hogy a rendőrség milyen komolyan veszi a turisták elleni bűncselekményeket, elmondta, hogy az elmúlt hónapokban a városi hatóságok több jelentős tolvajhálózatot is lefüleltek.
A Charlie Hebdo francia szatirikus magazin párizsi szerkesztősége és az egyik kelet-párizsi kóser élelmiszerbolt elleni januári támadások óta a francia fővárosban fokozott biztonsági előírások vannak érvényben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.