Egyidejűleg több állami és rendőri vezetőt elbocsátottak hivatalából "politikai és biztonsági tehetetlenség" miatt. A menesztettek között van a szúszai tartomány kormányzója, három további helyi vezető, valamint a merénylő szülővárosának, Gáfurnak és annak a városnak, Kairuannak egy-egy illetékese, ahol a merénylő egyetemi tanulmányokat folytatott - közölte Dafer Nezsi, a miniszterelnök kommunikációs tanácsadója.
Az elnök a néphez intézett szózatában kijelentette, hogy az ország "nincs biztonságban" további szélsőséges támadásoktól, ezért van szükség a rendkívüli állapot kihirdetésére, hogy az ország elkerülje az "összeomlás kockázatát".
Közölte, hogy a rendkívüli állapot 30 napig tart.Tunéziában 2011 januárjától, az "arab tavasz" kitörésétől 2014 márciusáig is rendkívüli állapot volt érvényben. Ez eleinte kijárási tilalmat jelentett, és emellett tilos volt a gyülekezés háromnál több ember számára, később azonban az intézkedéseket enyhítették - írja az MTI.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.