A Trends in Cognitive Sciences című szaklapban publikált összefoglaló anyag szerint miközben olvasunk, óhatatlanul beleképzeljük magunkat a főhős bőrébe, ezáltal pedig képet kapunk mások érzéseiről, motivációiról, elképzeléseiről – mindez pedig a hétköznapi életünkre is hatással lehet.
Az elképzelés, hogy a pszichológia és az irodalom között átjárás van, egészen új irányzat. Manapság óriási a pezsgés a témában. A kutatók kezdik végre felfedezni azt, hogy a képzeletvilág rendkívül fontos pszichológiai szempontból"
– mondja az összefoglaló egyik szerzője, Keith Oatley, a Torontói Egyetem munkatársa.
Az összefoglalóban bemutatott egyik kutatás során arra kérték a résztevőket, hogy képzeljék el azokat a néhány szavas kifejezéseket, amelyeket megosztanak velük (pl. „sötétkék szőnyeg", narancssárga csíkos ceruza" stb.), miközben fMRI-gép segítségével vizsgálták az agyműködésüket.
„Csupán három ilyen egyszerű kifejezés elég volt ahhoz, hogy a hippokampusz elképesztő mértékben aktivizálódjon. Ez az agyterület, amely a tanulással és a memóriával hozható összefüggésbe. A lényeg abban rejlik, hogy az olvasó saját elméjének hatalmáról van szó" – vélekedik Oatley.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.