A 19. század közepe óta hirdetik szerencsétlen napnak a péntek 13-át, ugyanis 1868. november 13-án (pénteken) hunyt el egy híres olasz zeneszerző, Gioachino Rossini. A halálát követő évben életrajzi könyvet írtak róla, amelyből az is kiderült, hogy Rossini pont tizenhárom barátja társaságában veszítette életét, ez pedig többeket is megihletett.
Sokan nekifutottak már a péntek 13-as babona feltárásánal, de nagyon kevés az olyan írásos emlék, amelyben a péntek és a 13-as dátum együtt szerepel. Külön-külön viszont több történet is kering róluk:
Mivel az ókorban a 12-es szám szimbolizálta a tökéletességet (12 hónap, 12 csillagejgy, 12 apostol), ezért a 13-as számot nem igazán kedvelték már akkor sem, hiszen a 12-es mágiájának megtörése spirituális rombolásnak számított akkoriban.
De a péntek körül is keringenek történetek. A régi babonák szerint aznap nem szabad utazni házasságot kötni vagy költözni. Gyógyszert szedni sem érdemes, mert ezen a napon nem hatnak. Az sem sokat segített a péntek megkedveltetésében, hogy sokáig ez volt a hóhér napja, vagyis minden halálraítéltet pénteken végeztek ki.
Ázsiában például inkább a négyes szám a mumus, ugyanis ha a 13-as szám számjegyeit összeadjuk, akkor négyet kapunk. Nem is szeretnek semmiből négyet vásárolni vagy tartani az otthonaikban, mert az bizony veszélyes.
A Tarot kártyában a 13-as a halál lapja. Bár azon vitatkozhatnánk, hogy mi volt előbb: a babona, vagy a kártya? Hiszen ha a babona szülte a kártyát, akkor nincs ebben semmi meglepő.
Mit tegyél, ha mégis csak babonás vagy?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.