Az elefántember (1980)
Megtörtént eset, a 19. századi Londonban élt John Merrick sors ihlette David Lynch éjfekete, mégis szívszorongató filmjét, benne a nemrég elhunyt John Hurt és Anthony Hopkins szenzációs alakításaival. Merricknek nem csak az arca, de az egész teste torz volt, és mivel beszélni is alig tudott, gyengeelméjűnek hitték, és szinte állati sorban, cirkuszi látványosságként tartották. Ám egy fiatal sebészorvos felfigyelt rá, és így kiderülhetett, hogy a csúf külső egy érzékeny, okos személyiséget rejt.
Maszk (1985)
Ez a Maszk nem az A maszk, amiben Jim Carrey zöld fejjel bohóckodott: ennek a filmnek a főhőse hasonló problémával küzd, mint Az igazi csoda kisfiúja, csak épp ő már tinédzser, az életkor minden kegyetlenségét duplán megszenvedve. De cserébe az anyukája Cher, aki a filmben ráadásul egy igazi vagány motoros lady.
Johnny, a jóarcú (1989)
Mickey Rourke már lassan a saját arca révén is szerepelhetne a listánkban, de ebben a filmjében épp fordított utat jár be a karaktere, mint a színész az életben. Veleszületetten deformált az arca, kitaszított bűnözőként tevékenykedik, majd miután börtönbe kerül, egy sebészeti beavatkozással jóképűvé válhat. Már csak az a kérdés, hogy mihez kezd az új életével: például kiszabadulva bosszút áll-e az őt rács mögé juttatókon?
Vanília égbolt (2001)
Már a spanyol eredeti is remek volt, de a világ leginkább a Tom Cruise főszereplésével készült amerikai verzióban ismerte meg ezt a különleges történetet - melynek jóképű, gazdag, gondtalan főhőse súlyos változásokkal kénytelen szembenézni: először azért, mert szerelmes lesz, aztán azért, mert egy baleset összeroncsolja az arcát. Közben pedig az sem biztos, hogy mikor mi valóságos abból, amit látunk.
Az operaház fantomja (2004)
A párizsi Operaház titkos zugaiban élő, riasztó fél arcát maszkkal elfedő rejtélyes alak közismert története (pláne a belőle készült híres musical dallamaival) jó néhány filmfeldolgozást megért az idők során. Az utolsó jelentősebbet 2004-ben, amikor Gerard Butler vágyakozott a sötétből a színpadon tündöklő Emmy Rossumra.
Deadpool (2016)
A képregény- és szuperhősök világában gyakoriak az eltorzult és/vagy elriasztó arcú karakterek: Joker, Kétarc, Rorschach, Hellboy, Marv, csak néhányat említve. Az azonban nagyon ritka, hogy a jófiú főhős ilyen legyen - bár Deadpool esetében a jófiú kifejezés még akkor is erősnek tűnik, ha pozitív célokért küzd. A tavalyi év legszórakoztatóbb szuperhősfilmjében Ryan Reynolds vállalta be a titkos katonai kísérletek során megcsúnyult, de azok révén emberfeletti képességeket is szerzett, mocskos szájú, poénkodó igazságosztó szerepét.
Az igazi csoda (2017)
Kevés szívet hasogatóbb dolog van annál, mint ha egy szeretettel teli, ártatlan kisgyerek szenved súlyos betegségben. Pláne ha ez a betegség olyan, aminek a révén a világ szinte szörnyszülöttként néz rá mindennap. De ebben a filmben a főszereplő Auggie megmutatja, hogy ha ő erre kedvességgel reagál, sokmindent megváltoztathat a világban és az emberekben is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.